REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Róże w parkach i nowe drzewa - Łódź się zazieleni

  • Autor: uml.lodz.pl
  • 24 wrz 2015 09:17
Róże w parkach i nowe drzewa - Łódź się zazieleni
fot. Fotolia

Akcja sadzenia drzew i krzewów różanych w Łodzi będzie prowadzona przez Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zarząd Dróg i Transportu. Przewidywane zakończenie prac to koniec października br., a koszt szacowany jest na 250 tys. zł jeśli chodzi o drzewa, a 100 tys. zł przeznaczono na krzewy - informuje oficjalny portal miejski uml.lodz.pl.

REKLAMA

- Zgodnie z obietnicą, w tym roku posadzimy 5 tys. drzew. Tysiąc już posadziliśmy wiosną, ale ponieważ przełom września i października jest najlepszym okresem, rozpoczynamy wielkie nasadzanie drzew – zapowiadała prezydent Hanna Zdanowska.

Rośliny zostaną posadzone w wielu miejscach. Zazielenieją woonerfy, takie jak ten na ulicy Piramowicza czy Traugutta, okolice Centralu i Urzędu Marszałkowskiego. Nasadzenia mają objąć także wszelkie place budowy ZDiT, począwszy od rozlokowania drzew wzdłuż trasy W-Z, a kończąc na mniejszych inwestycjach takich jak budowa drogi rowerowej przy Rzgowskiej - podaje portal uml.lodz.pl.

Rośliny, które mają pojawić się w centrum, zostały wyselekcjonowane tak, aby były to gatunki które są odporne na trudne warunki miejskie oraz takie, które można posadzić na niewielkich przestrzeniach. Nowa roślinność zachwyci też spacerujących po parkach: Staromiejskim, Piłsudskiego, Mickiewicza oraz Zieleńcu przy Łososiowej.

Romantyków ucieszy, że w parkach: Ocalałych, Baden-Powella, Reymonta i Mickiewicza zostanie posadzonych aż tysiąc krzewów róż.

- W parkach posadzimy około 400 drzew, ale też 4 tys. krzewów. Efekt na pewno będzie widoczny – mówiła Ewelina Wróblewska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

W ramach jesiennego sadzenia drzew zostaną również wycięte klony z ulicy Piotrkowskiej, które niestety zachorowały. Zostaną zastąpione platanami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY