REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozmowy na temat przyszłości Pola Mokotowskiego

  • Autor: UM Warszawa
  • 09 cze 2015 14:13
Rozmowy na temat przyszłości Pola Mokotowskiego
fot. Fotolia

14 czerwca br. będzie „Dniem Otwartym” na Polu Mokotowskim. Rozpoczęte zostaną konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania całości tego warszawskiego parku. Na jesieni natomiast odbędą się warsztaty projektowe.

REKLAMA

Plan konsultacji społecznych dotyczących Pola Mokotowskiego powstał w wyniku uzgodnień pomiędzy przedstawicielami m.st. Warszawy i organizacji pozarządowych.

Konsultacje społeczne będą składały się z trzech elementów:

Pierwszy, wstępny to diagnoza funkcjonowania Pola Mokotowskiego, która pozwoli zrozumieć, co dzieje się w poszczególnych częściach parku i jak jest oceniany przez jego użytkowników. Są to głównie obserwacje prowadzone na terenie parku. Ten etap już się rozpoczął.

Drugim etapem jest rozmowa na temat Pola Mokotowskiego i funkcji, jakie powinny być realizowane na jego terenie. Warszawski urząd chce zebrać od mieszkańców pomysły na to, jak zagospodarowane ma być Pole, a w szczególności, jakie funkcje mają być na nim realizowane lub obecne. Warszawiacy będą mogli wypowiedzieć się m.in. na temat swoich potrzeb oraz pomysłów na zagospodarowanie poszczególnych części parku.

Pierwszym punktem rozpoczynającym te konsultacje będzie „Dzień Otwarty” w niedzielę 14 czerwca. Start o godzinie 15.00, przed głównym wejściem do Biblioteki Narodowej, od strony parku (al. Niepodległości 213). Odbędą się wówczas dwa 1,5-godzinne spotkania panelowe. Pierwszy panel – od godz. 15.00 do 16.30 – będzie poświęcony roli miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w kształtowaniu przestrzeni publicznych. Drugi panel – od godz. 17.00 do 18.30 – będzie dotyczył współczesnych trendów w projektowaniu przestrzeni publicznych terenów parkowych, z uwzględnieniem uwarunkowań środowiskowych. Czterech ekspertów w swoich dziedzinach będzie dyskutowało między sobą, a mieszkańcy będą mogli zadawać im pytania.

Ostatni etap konsultacji odbędzie się w okresie wrzesień – październik 2015 r. i będą to warsztaty projektowe. Ich celem będzie szczegółowe rozmieszczenie funkcji (z I etapu konsultacji) i przełożenie ich na poszczególne projekty.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY