REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozmowy polsko-szwajcarskie

  • Autor: SARP
  • 04 kwi 2014 14:03
Rozmowy polsko-szwajcarskie
fot. Fotolia

W dniach 10-12 kwietnia 2014 r. w Pawilonie SARP, przy ul. Foksal 2 odbędzie się druga edycja Polsko-Szwajcarskich warsztatów urbanistycznych Urban Laboratory organizowanych przez Ambasadę Szwajcarii, Hochparterre oraz SARP Warszawa.

REKLAMA

Dyskusja będzie dotyczyła tematów związanych z rozwojem miast - Zurychu i Warszawy, o intensywności zabudowy, dominantach wysokościowych w mieście a także o problemie rozlewania się zabudowy na przedmieścia.

W dniu 10 kwietnia 2014 roku odbędzie się panel I dotyczący problematyki zwartego miasta. Dyskusja o tym co oznacza: "zwarte miasto"? Jaka jest relacja gęstości (intensywności) zabudowy, do jakości życia? Czy Warszawa powinna dążyć do zagęszczenia swojej zabudowy? Jak można by tego dokonać? Jakie są doświadczenia Szwajcarii w zakresie intensyfikacji zabudowy? Co o tym sądzą mieszkańcy? Eksperci to Sławomir Gzell, Profesor Urbanistyki, Wydział Architektury, Politechnika Warszawska i Kees Christiaanse, autor koncepcji urbanistycznej Europaallee w Zurychu, Profesor Architektury i Urbanistyki, ETH Zurych.

Zaś 11 kwietnia 2014 będzie miał miejsce panel II: Budynki wysokie w mięście. Dyskusja o tym dlaczego w obu miastach budowane są wysokie budynki? Jaką rolę odgrywają one w krajobrazie miejskim? Jakie jest zagrożenie dla obrazu miasta? Dlaczego wielu warszawiaków chce mieć jak najwięcej wieżowców ? I dlaczego wielu Szwajcarów jest raczej sceptycznych w tej kwestii? Eksperci to Pascal Hunkeler, Urząd ds. Urbanistyki Miasta Zurych i Michał Borowski, Architekt, Naczelny Architekt m.st. Warszawy 2003-2006.

W sobotę, 12 kwietnia 2014 SARP zaprasza na panel III: Rozpraszanie się zabudowy. Dyskusja o tym jak można powstrzymać rozpraszanie się zabudowy? Jak można tworzyć godną przestrzeń życiową, nie niszcząc przy tym otaczającego nas krajobrazu? Lub całkiem inaczej: czy potrzeba posiadania własnego domu jest warta aż tak wysokiej ceny? Czy może rozpraszanie się zabudowy przy tak dużej ilości wolnych terenów pod miastem nie jest w ogóle istotnym problemem?. Eksperci to Grzegorz Buczek, Wiceprezes Towarzystwa Urbanistów Polskich TUP i Wilhelm Natrup, Główny Planista Kantonu Zurych.

Więcej informacji na temat warsztatów urbanistycznych - sarp.warszawa.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY