REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczęli remontować Łazienkowski

  • Autor: PAP
  • 13 kwi 2015 15:57
Rozpoczęli remontować Łazienkowski
Projekt Mostu Łaziekowskiego według pomysłu architektów z Inicjatywy Projektowej

Jeszcze w tym tygodniu konsorcjum, które wyremontuje Most Łazienkowski, ma przedstawić szczegółowy harmonogram prac. Zgodnie z planem, most ma być przejezdny do 31 października br. Firma już rozpoczęła prace na Łazienkowskim.

REKLAMA

13 kwietnia br. rano teren Mostu Łazienkowskiego został przekazany firmie Bilfinger i przedsiębiorstwu Intercor, które przeprowadzą remont przeprawy. Konsorcjum organizuje teren budowy, w tym tygodniu planuje przedstawić harmonogram prac - powiedziała Karolina Gałecka z ZDM.

O tym, że to właśnie firma Bilfinger Infrastructure i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor wyremontują Most Łazienkowski poinformował w piątek stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Wykonawca został wybrany w drodze negocjacji bez ogłoszenia. Konsorcjum wygrało z najtańszą ofertą opiewającą na ponad 104 mln zł.

Gałecka powiedziała, że w tym tygodniu planowane jest spotkanie, na którym zostanie przedstawiony szczegółowy harmonogram prac. Jednocześnie przypomniała, że do 31 października most ma być przejezdny, do 30 grudnia mają być wybudowane elementy służące do przeprowadzenia np. przewodów telekomunikacyjnych, a całość odbudowy mostu ma się zakończyć do 30 września 2016 r.

Rzecznik prasowy Bilfinger Infrastructure Mateusz Gdowski powiedział PAP, że obecnie dużo prac będzie toczyło się w pracowniach projektowych i wytwórniach elementów stalowych, czyli tam, gdzie będą produkowane nowe elementy mostu.

Sama odbudowa będzie odbywać się tzw. metodą nasuwania - znaną i bardzo popularną.

- Zaczniemy od tego, że wbijemy podpory tymczasowe, obniżymy - powiedzmy - pierwsze 50 metrów mostu na te podpory. Tam będzie zamontowane stanowisko do nasuwania. Tam nowe elementy będą montowane i siłownikami hydraulicznymi wypychane na środek mostu, jednocześnie będzie demontowana stara konstrukcja ze środka mostu - wyjaśnił Gdowski.

Do nasuwania nowych elementów mają służyć dwa specjalne stanowiska, znajdujące się po dwóch stronach przeprawy. - Do 15 czerwca będą zamontowane stanowiska do nasuwania, od 15 czerwca zacznie się nasuwanie nowej konstrukcji i demontaż starej, i będzie to trwało do połowy września. Od połowy września zaczną się już prace na nasuniętej konstrukcji, czyli izolacje, układanie masy. Po 31 października prace niezwiązane z przejezdnością, czyli wypełnianie izolacji, malowanie i tego typu prace - powiedział Gdowski.

Przy okazji remontu mostu, ma na nim powstać w przyszłym roku ścieżka rowerowa. Gałecka podkreśliła, że wykonanie ścieżki będzie objęte oddzielnym przetargiem.

- Konsorcjum wykonuje remont mostu, natomiast kwestia ścieżki rowerowej - będzie realizowana w przyszłym roku i będzie ogłoszony odrębny przetarg. Tak samo wiadukty na Trasie Łazienkowskiej nad Agrykolą również będą realizowane innym przetargiem - zaznaczyła Gałecka.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY