REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczyna się modernizacja dworca w Dębicy

  • Autor: PKP S.A.
  • 20 sty 2015 15:21
fot. Fotolia

Prace modernizacyjne na dworcu w Dębicy zrealizuje firma SKB Development z Łodzi. Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał br.

REKLAMA

- Dworzec w Dębicy to kolejny obiekt, w którym w tym roku rozpoczynają się prace modernizacyjne. Po zakończeniu inwestycji obiekt stanie się bardziej funkcjonalny i przyjazny pasażerom – mówi Wojciech Rokicki, dyrektor departamentu inwestycji w PKP S.A.

Modernizacja dworca obejmie głównie wnętrze obiektu. Toalety, obecnie dostępne z zewnątrz budynku zostaną zlokalizowane bezpośrednio przy poczekalni dworca. Podobnie kasy oraz część usługowo-gastronomiczna. Prace budowlane zakładają m.in. kompleksową wymianę okien i drzwi, instalacji wewnętrznych, pokrycia dachowego oraz wymianę stropów w skrzydłach budynku. W kwestii wyglądu zewnętrznego modernizacja nie naruszy formy i kształtu budynku. Przeprowadzona zostanie wykonane jedynie nowoczesne wykończenie elewacji. Największą zmianą będzie zabudowa zadaszonego przejścia pomiędzy głównym budynkiem a pawilonem, w którym obecnie mieszczą się toalety. Uporządkowany zostanie także teren wokół dworca. W ramach modernizacji zaplanowano również utworzenie parkingu z zachodniej strony budynku dworca.

W czasie trwania remontu podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego, w którym znajdą się kasy, poczekalnia i toalety. Obiekt będzie zlokalizowany po wschodniej stronie budynku.

Koszt inwestycji sięgać będzie ponad 7 mln zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY