REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ruszyły warsztaty projektowe dla krakowskiego Parku Reduta

  • Autor: krakow.pl
  • 09 lis 2015 09:42
Ruszyły warsztaty projektowe dla krakowskiego Parku Reduta
Kraków

Mieszkańcy Krakowa wzięli udział w warsztatach projektowych Parku Reduta. Ich propozycje to m.in. ścieżka edukacyjna, wieża widokowa czy miejsce do piknikowania. Idea stworzenia, w północno-wschodniej części Prądnika Czerwonego, wielofunkcyjnej przestrzeni łączącej pokolenia, spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony przyszłych użytkowników.

REKLAMA

Podzieleni na sześć grup krakowianie przez kolejne soboty listopada, tworzyć będą bazę pomysłów na zagospodarowanie prawie 8 hektarów terenu. Do każdej z grup zostało przydzielonych dwóch tutorów, którzy będą spisywać każdy pomysł, a także inspirować i proponować ciekawe rozwiązania. Korzystając z ich doświadczenia w dziedzinie architektury, urbanistyki i architektury krajobrazu, mieszkańcy będą mogli swobodnie stworzyć wizję parku na miarę swoich potrzeb - informuje oficjalny portal miejski krakow.pl.

Pierwsze spotkanie projektowe otworzyli Dominik Jaśkowiec, radny miasta Krakowa, a zarazem pomysłodawca projektu Park Reduta oraz Piotr Kempf, dyrektor zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Dziękowali mieszkańcom za liczne przybycie i zachęcali do twórczego projektowania.

Gościem specjalnym warsztatów była Urszula Forczek Brataniec, architekt krajobrazu z pracowni architektonicznej eM4. Zaprezentowała jakimi zasadami należy się kierować, żeby stworzyć w pełni funkcjonalną przestrzeń, odpowiadającą realnym potrzebom przyszłych użytkowników. Opowiedziała również o projekcie pawilonu edukacyjnego i polany w Warszawie. Jego niezwykła forma w postaci głazu polodowcowego harmonijnie wpisuje się w otaczającą przestrzeń. Być może będzie to inspiracja dla krakowian do stworzenia miejsca spójnego z naturą.

Więcej informacji na stronie krakow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY