REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rynek Podgórski gotowy jeszcze w tym roku?

  • Autor: Krakow.pl
  • 29 sie 2014 14:28
Rynek Podgórski gotowy jeszcze w tym roku?
fot. Krakow.pl

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uzyskał pozwolenie na przebudowę Rynku Podgórskiego. A to oznacza, że mogą się rozpocząć zasadnicze prace związane z tą inwestycją. Jak zapewnia wykonawca, prawie cała inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Rozpoczęły się zasadnicze prace związane z przebudową Rynku Podgórskiego. 

- Mamy ambitny plan, by jeszcze w tym roku zrealizować 90 proc. rewitalizacji samej płyty. Natomiast w całości wykonane będą jezdnie i chodniki okalające rynek – powiedział Jacek Skoczeń, prezes firmy SKO-BUD, która realizuje inwestycję. W przyszłym roku mają zostać wykonane elementy małej architektury, m.in. studnia, a także ławki i kosze - czytamy w oficjalnym portalu Krakow.pl

W trakcie konsultacji społecznych z mieszkańcami znacznym modyfikacjom uległ projekt przebudowy Rynku Podgórskiego. Pod uwagę została wzięta zdecydowana większość postulatów, głównie jeśli chodzi o zieleń. – Nie będziemy wycinać rosnących tam drzew, chyba że kolidowałyby one z instalacjami. Zgodziliśmy się też z argumentem, by ochronić trawniki. Po przebudowie ich powierzchnia zwiększy się – wymieniał Jacek Skoczeń.

Dobra informacja jest też dla podgórskich kwiaciarek. Po przebudowie wrócą one na Rynek Podgórski. Nieznacznie zmieni się jedynie usytuowanie samych stanowisk.

Więcej na Krakow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY