REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ścieżki biegowe i rowerowe w Lesie Zwierzynieckim

  • Autor: bialystok.pl
  • 18 lip 2014 15:23
Ścieżki biegowe i rowerowe w Lesie Zwierzynieckim
Białystok, panorama miasta, fot. bialystok.pl

Nowe ścieżki spacerowe, biegowe, rowerowe, utwardzenie tych już istniejących, nowe latarnie, ławki – to zmiany jakie, już wkrótce, czekają Las Zwierzyniecki w Białymstoku. Ma być wygodniej, bezpieczniej i ładniej.

REKLAMA

Las Zwierzyniecki to jedno z ulubionych miejsc białostoczan. - podaje oficjalny serwis miasta bialystok.pl. Aby teren ten był jeszcze bardziej przyjazny miasto rusza z projektem, w ramach którego powstaną nowe i odtworzone zostaną już istniejące ścieżki piesze i pieszo-rowerowe, biegnące przez Las Zwierzyniecki (między ulicami Świerkową, 11 Listopada, Zwierzyniecką, Wiosenną i Ciołkowskiego).

Cel to przede wszystkim poprawa połączeń komunikacyjnych pomiędzy uczelniami, a także dostęp do centrum miasta poprzez Park Konstytucji 3 Maja. Chodzi także o lepszą integrację środowiska studenckiego oraz ułatwienie dostępu do tego terenu mieszkańcom miasta (część kompleksu ma funkcjonować jako tzw. park leśny). Wszystkie zmiany będą dostosowane do wyjątkowego charakteru lasu w centrum miasta.

Realizacja całego projektu będzie podzielona na trzy etapy i zakończyć się powinna do 2017 r.

I etap – najważniejszy i najpilniejszy – dotyczący skomunikowania białostockich uczelni z kampusem Uniwersytetu w Białymstoku i poprawy bezpieczeństwa powinien zakończyć się do października 2015 r. Kolejne etapy inwestycji dotyczą budowy ścieżek edukacyjno-rekreacyjnych oraz realizujących zamierzenia historyczne. Przewidywany koszt realizacji całego przedsięwzięcia to ok. 3,2 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY