REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skanska kończy budowę Centrum Leczenia Bólu w Mońkach. To projekt Joanny Czarnowicz

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 sie 2015 12:16
Skanska kończy budowę Centrum Leczenia Bólu w Mońkach. To projekt Joanny Czarnowicz
Regionalne Centrum Leczenia Bólu w Mońkach prawie gotowe, fot. Skanska
Skanska kończy budowę Centrum Leczenia Bólu w Mońkach. To projekt Joanny Czarnowicz
Skanska kończy budowę Centrum Leczenia Bólu w Mońkach. To projekt Joanny Czarnowicz

Budowa nowoczesnego Centrum Leczenia Bólu o funkcji diagnostyczno-zabiegowo-leczniczej zakończy się już w październiku br. Za projekt odpowiada architekt Joanna Czarnowicz, zaś wykonawstwa podjęła się Skanska.

REKLAMA

Ten specjalistyczny ośrodek stanowić będzie jedną z najważniejszych tego typu placówek w Polsce. W październiku ubiegłego roku, wykonawstwa projektu polegającego na rozbudowie budynków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach, podjęła się firma Skanska. Wartość podpisanej umowy na realizację kontraktu wyniosła 11,9 mln zł brutto.

Szpital bez bólu

SPZOZ w Mońkach specjalizuje się w leczeniu bólu różnego pochodzenia. Od bóli o typie neuropatycznym po te o typie neuralgii, których leczenie nie przynosi pożądanych efektów lub jest niemożliwe. Monieckie Centrum jest pierwszą placówką w woj. podlaskim, która otrzymała certyfikat "Szpitala bez bólu". Certyfikat ten jest nadawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu i stanowi potwierdzenie wprowadzenia w placówce najwyższych standardów uśmierzania bólu. Po zakończeniu rozbudowy i otwarciu Regionalnego Centrum Leczenia Bólu, stanie się ono jedną z najważniejszych tego typu placówek medycznych w Polsce.

Zaawansowanie prac na budowie

Realizacja inwestycji zbliża się do końca. - Za nami już prace związane z wykonaniem stanu surowego zamkniętego budynku, który wykonaliśmy własnymi siłami produkcyjnymi - mówi Grzegorz Pietrowski, menadżer projektu, Skanska. - Obecnie nabrały tempa prace wykończeniowe. Na budowę dostarczono już wysokiej klasy sprzęt medyczny, m.in. kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne i laparoskopowe. Ich montaż rozpocznie się w najbliższych dniach – wyjaśnia Zbigniew Makarewicz, kierownik budowy, Skanska. -Ponadto w budynku zamontowane zostały dwa dźwigi osobowe i jeden towarowy oraz instalacje spełniające standardy stawiane nowoczesnym obiektom użyteczności publicznej i służby zdrowia – dodaje Makarewicz. Oprócz wykonania budynku przyszłego Centrum, do zadań Skanska należy także budowa łączników pomiędzy budynkami istniejącymi i projektowanym oraz budowa i remont nawierzchni istniejących ciągów komunikacji pieszej i kołowej. Wykonawca odpowiada także za realizację dojazdu drogi pożarowej wraz ze zjazdem, wykonanie miejsc postojowych (od frontu budynku), przebudowę wewnętrznej drogi szpitala (od zaplecza) oraz budowę placu z podjazdem dla karetek.

Specjalistyczne centrum

W nowo powstałej placówce Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej znajdować się będzie internistyczna i chirurgiczna Izba Przyjęć wraz z poradnią leczenia bólu. Na I piętrze zlokalizowany zostanie oddział chirurgii ogólnej, a na II piętrze usytuowany będzie blok operacyjny i pododdział leczenia bólu. Wszystkie pomieszczenia w obiekcie zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia o szczegółowo określonych wymaganiach, funkcjach i parametrach technicznych. Dzięki temu placówka będzie charakteryzować się wysokim poziomem usług medycznych, co zagwarantuje bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

Regionalne Centrum Leczenia Bólu zostanie usytuowane wzdłuż al. Niepodległości, w miejscu parkingu pomiędzy dwoma oddziałami tworząc zwartą zabudowę. Trzykondygnacyjny podpiwniczony obiekt na planie litery „L” będzie pełnił funkcję centralną szpitala, stanowiąc równocześnie łącznik między istniejącymi budynkami Centrum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY