REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skanska zaprojektuje i wybuduje Międzypokoleniowe Centrum Edukacji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 maj 2015 09:16
Skanska zaprojektuje i wybuduje Międzypokoleniowe Centrum Edukacji
Wstępna koncepcja Międzypokoleniowego Centrum Edukacji opracowana przez Kuryłowicz & Associates, fot. Skanska

Klub seniora, filia Biblioteki Publicznej, żłobek - to funkcje, jakie od listopada 2016 r. będzie pełnił nowo powstający obiekt na warszawskim Wilanowie. Skanska zrealizuje obiekt w formule „zaprojektuj i wybuduj” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. Wstępną koncepcję obiektu opracowała pracownia Kuryłowicz & Associates.

REKLAMA

15 maja 2015 r. zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę z firmą Skanska na budowę Międzypokoleniowego Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11. Wartość netto inwestycji wynosi 12,3 mln zl.

Budowa Międzypokoleniowego Centrum Edukacji to przedsięwzięcie na dużą skalę. Obiekt o powierzchni użytkowej blisko 3 tys. mkw. oraz kubaturze prawie 13 tys. m3. będzie łączył w sobie funkcję kulturalną i oświatową. Znajdzie się tam: filia Biblioteki Publicznej, żłobek i pomieszczenia dla wilanowskich seniorów – mówi Elwira Wiechecka, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Wilanów.

- Skanska zaprojektuje osobne wejście dla żłobka i osobne dla części edukacyjno-integracyjnej dedykowanej starszym użytkownikom Centrum. Osobne wejścia dla różnych pokoleń pozwolą im cieszyć się większą swobodą - mówi Maciej Kiser, menadżer Projektu Skanska.

Wstępną koncepcję obiektu opracowała pracownia Kuryłowicz & Associates.

Nowoczesne budownictwo

Projektowany obiekt będzie składać się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Budynek wykonamy zgodnie z najnowszymi osiągnięciami wiedzy budowlanej, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii – mówi menadżer Projektu. - Więcej na temat wyglądu będziemy mogli powiedzieć po wykonaniu projektu. To, na co zwrócimy szczególną uwagę podczas projektowania budynku, to jego ergonomia, prostota i funkcjonalność – komentuje.

- W ramach umowy zagospodarujemy również teren - wykonamy dojazdy, parkingi, zieleń, elementy małej architektury, trzy place zabaw z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci, wydzielone niską zielenią rekreacyjną. Place zabaw wyposażymy m.in. w piaskownice, domki, bujaki i zjeżdżalnie – wymienia Maciej Kiser. - Potem uzyskamy pozwolenie na użytkowanie obiektu i przekażemy Centrum inwestorowi a dzieci, młodzież czy seniorzy będą mogli cieszyć się nowym miejscem spotkań, edukacji i integracji.

Budynek wraz z otoczeniem zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kolejny żłobek w Warszawie Częścią Międzypokoleniowego Centrum Edukacji będzie sześciooddziałowy żłobek dla 150 dzieci.

W ramach umowy wyposażymy sale dydaktyczne w stoły, krzesełka i leżaczki a szatnie w szafki ubraniowe – mówi Marcin Bargłowski, kierownik budowy, Skanska. - Ze względu na bezpieczeństwo dzieci wewnętrzny plac zabaw dla żłobka zostanie w całości ogrodzony – dodaje.

Przystań dla seniorów

W Centrum miejsce dla siebie znajdą nie tylko najmłodsi, ale także seniorzy. W miłej atmosferze będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i zdolności i tworzyć koła zainteresowań. Klub seniora przewiduje m.in. sekcję nauki obsługi komputera, nauki języków obcych, siłownię, gimnastykę rehabilitacyjną i relaksacyjną, warsztaty artystyczne, Nordic Walking czy sekcję nauki gry w brydża.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY