REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skanska zmieni oblicze gorzowskiego AWF

  • Autor: Skanska
  • 16 lut 2015 12:43
Skanska zmieni oblicze gorzowskiego AWF
Gorzowski AWF zyska nowe oblicze, fot. Fotolia

Gorzowski AWF zyska nowe oblicze. W dawnym budynku akademika swoją siedzibę znajdzie Wydział Fizjoterapii AWF. Trwają prace remontowe w obiekcie. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

REKLAMA

Skanska przejęła realizację inwestycji po poprzednim wykonawcy, który nie dokończył zadania.  - Nasze prace zaczęliśmy od inwentaryzacji i sprawdzenia instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych – mówi Marcin Małycha, Kierownik Budowy, Skanska. - Uruchomiliśmy już instalację centralnego ogrzewania. Obecnie trwają prace wykończeniowe (szpachlowanie ścian, malowanie, układanie płytek), a także związane z zagospodarowaniem terenu pomiędzy funkcjonującym a remontowanym budynkiem AWF. Tę przestrzeń zrealizujemy w stylu nawiązującym do ogrodu francuskiego. Wykonamy elementy małej architektury, alejki, klomby, 5 fontann, nawierzchnie z kostki granitowej i bazaltowej o łącznej powierzchni ok. 4,5 tys. mkw., ponadto nasadzimy ponad 2,5 tys. krzewów. Będzie to miejsce relaksu dla studentów.

W najbliższym czasie rozpoczniemy montaż stolarki drzwiowej, wewnętrznych parapetów z kamienia i wykładzin PCV. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, w marcu zaczniemy wykonanie elewacji - dodaje Marcin Małycha.

Remontowany budynek dydaktyczny to obiekt składający się z 5 kondygnacji. Standard wykończenia będzie wysoki. Posadzki i lamperie zostaną wykonane w okładzinach z płyt kamiennych, elewacja z klinkieru (łącznie niecałe 4 tys. mkw.), płyt kamiennych (ok. tys. mkw.) i ze szkła. Prace sfinalizowane zostaną do końca czerwca 2015 r.

- Cieszymy się, że prowadzona przez nas inwestycja przyczyni się do tego, że studenci fizjoterapii będą mieli komfortowe warunki do nauki i prowadzenia badań naukowych – podsumowuje Marcin Małycha.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY