REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skanska zrealizowała budynek policji w Myśliborzu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 wrz 2015 16:28
fot. Skanska

Po ponad 7 miesiącach intensywnych prac budowlanych Skanska dokończyła budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Odbyło się już oficjalne otwarcie obiektu.

REKLAMA

Dotychczasowy budynek komendy, w którym do niedawna pracowali myśliborscy policjanci, wybudowany został w latach 20-tych ubiegłego wieku. Pokrycie dachowe wymagało całkowitej wymiany, a mała powierzchnia pokoi biurowych, zniszczone okna i drzwi oraz przestarzała instalacja elektryczna, kanalizacyjna i system centralnego ogrzewania spowodowały, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podjęto decyzję o budowie nowej komendy w Myśliborzu.

Długo wyczekiwana inwestycja z pewnością podniesie komfort pracy funkcjonariuszy poprzez zapewnienie im właściwego i komfortowego środowiska do realizacji zadań. Poprawią się także warunki obsługi mieszkańców. Długo wyczekiwany przez policję nowy budynek komendy został zaprojektowany i wybudowany w taki sposób, aby spełniał wszystkie obowiązujące standardy zarówno w wymiarze krajowym, jak i europejskim. Obiekt główny jest dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem o łącznej powierzchni użytkowej ponad 2000 mkw. Został przystosowany dla 85 funkcjonariuszy. W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe, szatnia dla pracowników, pomieszczenie konserwatora, pomieszczenie dla osób sprzątających, węzeł ciepłowniczy, zaplecze sanitarne oraz sala ćwiczeń z szatnią i zapleczem sanitarnym. Na parterze znajduje się sala odpraw, pokoje dzielnicowych, dyżurka wraz zapleczem, policyjna izba zatrzymań, pokoje przesłuchań, a na piętrze - zespół i gabinety komendantów, pokoje biurowe wydziału kryminalnego, zaplecze sanitarne, archiwum i kancelaria tajna. Ponadto na terenie działki znajdują się garaże z myjnią i pomieszczeniami gospodarczymi oraz kojce dla psów.

- W momencie przejęcia przez nas realizacji, budynek przyszłej komendy osiągnął stan surowy zamknięty – mówi Konrad Niedziółka, Kierownik Budowy, Skanska. Dokończenie prac budowlanych rozpoczętych przez innego wykonawcę stanowiło dla Skanska wyzwanie. Kontynuacja prac na już rozpoczętej inwestycji zazwyczaj wymaga znacznie większej wiedzy i doświadczenia niż realizacja budowy od podstaw. Prace, za które odpowiadała Skanska, objęły przede wszystkim roboty wykończeniowe - wykonanie m.in. posadzek, tynków, stolarki okiennej i drzwiowej. - Do naszych zadań należało także zaopatrzenie obiektu w instalację sanitarną, kanalizacyjną, wentylacji czy instalację elektryczną i niskoprądową. Ponadto wyposażyliśmy obiekt w ponad 20-metrowy maszt antenowy – komentuje Konrad Niedziółka. Pozostałe prace polegały na budowie strzelnicy z pełnym wyposażeniem, przygotowaniu kojców dla psów, a także zagospodarowaniu terenu, w postaci nowych chodników, dojazdów, parkingów i ogrodzenia. Wartość robót wykonanych przez Skanska wyniosła ponad 6,4 mln zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY