REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sosnowiec: w dawnym kinie powstaje sala koncertowa

  • Autor: UM Sosnowiec
  • 19 sie 2014 11:41
Sosnowiec: w dawnym kinie powstaje sala koncertowa
Nieczynne kino zmieni się w salę widowiskową, fot. Fotolia

Miasto rewitalizuje dawne kino "Muza", które zostało zamknięte 9 lat temu. Powstaje sala widowiskowo-koncertowa na pół tysiąca miejsc.

REKLAMA

Zakres prac obejmuje m.in.: roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe, budowę nowego budynku zaplecza, podwyższenie istniejącego budynku dla potrzeb pudła scenicznego, adaptację sali kinowej na salę widowiskowo-koncertową ( z ok.300 fotelami na parterze z możliwością ich schowania pod scenę, a 200 fotelami na balkonie), adaptację części piwnicznej budynku mieszkalnego na klub muzyczny na ok. 50 miejsc. Przebudowę i budowę przyłączy i instalacji wodno-kanalizacyjnych, instalacji wewnętrznych, systemu monitoringu i systemu alarmowego, budowę kotłowni gazowej i kolektorów słonecznych, wybudowanie szybu windowego z windą dostosowaną dla wózków inwalidzkich i osób niewidzących, wykonanie nowego dachu oraz elewacji budynku.

Umowa na roboty budowlane została podpisana w dniu 25.03.2014r. pomiędzy Gminą Sosnowiec a spółką CZ.P.B.P.Przemysłówka Częstochowa na kwotę 18 112 047,59zł. Przebudowa zakończy się pod koniec roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY