REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stadion GKS Tychy oświetli 218 lamp

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 gru 2014 11:44
Stadion GKS Tychy oświetli 218 lamp
Tak będzie wyglądał Stadion GKS Tychy, fot. Spółka Tyski Sport
Stadion GKS Tychy oświetli 218 lamp
Stadion GKS Tychy oświetli 218 lamp
Stadion GKS Tychy oświetli 218 lamp
Stadion GKS Tychy oświetli 218 lamp
Stadion GKS Tychy oświetli 218 lamp
Stadion GKS Tychy oświetli 218 lamp

W styczniu zakończy się montaż wszystkich 218 reflektorów, które będą rozświetlały płytę Stadionu Miejskiego Tychy. Pierwsze próby oświetlenia są przewidziane na przełom lutego i marca. Za koncepcję architektoniczną stadionu odpowiada pracownia Perbo-Projekt. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Mostostal Warszawa.

REKLAMA

Na dzień dzisiejszy zamontowano już 183 oprawy wraz ze źródłem i okablowaniem oraz trasami kablowymi poprowadzonymi do pomostów technicznych pod dachem. Montaż wszystkich 218 lamp zakończy się w styczniu. Stadion, a tym samym oświetlenie będzie zasilane przez dwie wewnętrzne stacje transformatorowe. Jedna znajduje się w narożniku zachodnio-północnym obiektu i jest już niemal kompletnie wyposażona w rozdzielnie główną i transformator. Obecnie trwa wyposażanie stacji w narożniku wschodnio-południowym.

- Część lamp znajduje się na szczycie dachu, a część pod jego poszyciem. - Dzięki takiemu rozłożeniu reflektorów uzyskamy równomierne natężenie oświetlenia na płycie stadionu oraz będziemy mogli dostosować je do wymagań stawianych przez odpowiednią rangę zawodów bądź imprez. Dla przykładu na zajęcia treningowe potrzebujemy maksymalnie 300 luksów, na zwykłe mecze ligowe z udziałem Telewizji Polskiej - 1000 luksów. Przy włączonych wszystkich reflektorach średnie natężenie oświetlenia płyty boiska będzie wynosiło 2000 luksów. Umożliwi to transmisją meczów w jakości Full HD. Finalnego ustawienia i kalibracji dokonamy po zakończeniu wszelkich prac związanych z murawą - mówi Marcin Ekiert z Mostostal Warszawa.

Kiedy więc lampy po raz pierwszy rozświetlą Stadion Miejski w Tychach? - Rozruch oświetlenia  planujemy na przełomie lutego i marca, kiedy będziemy mogli  korzystać już z zasilania stałego. Póki co prace na stadionie wciąż odbywają się na zasilaniu tymczasowym, którego nie chcemy niepotrzebnie obciążać. Myślę jednak, że unikniemy niespodzianek. Każda oprawa wraz ze źródłem zanim trafi na dach, jest sprawdzana na ziemi. Montażu dokonują pracownicy firmy alpinistycznej - relacjonuje Marcin Ekiert.

Równocześnie trwa montaż niepalnego okablowania oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, a także podstawowego oświetlenia korytarzy i pomieszczeń na trybunie zachodniej.

Stadion GKS-u Tychy będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce, budowany jest na powierzchni około 17 tys. mkw., a jego kubatura wyniesie 141 tys. m3. W przyszłości pomieści około 15 tys. widzów. Wielkość boiska to 105,0 x 68,0 metrów. Murawa zostanie wyposażona w instalacje do podgrzewania, zraszania i odprowadzenia nadmiaru wody opadowej w przypadku ulewnych deszczów. Na trybunach za bramkami umieszczone zostaną wielkowymiarowe telebimy, pokazujące bieżące wydarzenia na stadionie. W jednym z narożników zamiast sektora widowni zaplanowano pawilon z przeszklonymi salami z widokiem na murawę. Bezpieczeństwo zapewniać będzie system identyfikacji kibica przy wejściu na stadion oraz stały monitoring telewizyjny wspomagający służby porządkowe. Poza organizacją imprez sportowych na stadionie będzie można organizować inne wydarzenia masowe np. koncerty muzyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY