REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Strefa sportu nad Wisłą - Praga Północ chce natury i rekreacji

  • Autor: UM Warszawa
  • 24 lip 2015 11:34
Strefa sportu nad Wisłą - Praga Północ chce natury i rekreacji
fot. Nathan Rupert, flickr.com

W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy Pragi Północ chcą posadzenia 300 nowych drzew, ładnych, zielonych skwerów w swojej dzielnicy i strefy sportu nad Wisłą. Doczekają się tego w 2016 r.

REKLAMA

Projekt zgłoszony przez mieszkańców zakłada dosadzenie ok. 300 drzew wzdłuż ulic Pragi Północ, gdzie roślinność jest dziś uboga, przerzedzona lub nie ma jej wcale. Nowe drzewa mogłyby się pojawić wzdłuż ulic: Radzymińskiej, Ząbkowskiej, Tarchomińskiej, Nieporęckiej, Grodzieńskiej, Białostockiej, Jadowskiej, Zachariasza, Łomżyńskiej, Łochowskiej, Kawęczyńskiej, Objazdowej, Śnieżnej, Targowej, Okrzei, Panieńskiej, Solidarności, Jagiellońskiej, Kłopotowskiego, Stalowej, Inżynierskiej, Wileńskiej, 11 Listopada. Uszczegółowienie lokalizacji nastąpi na etapie realizacji projektu.

Drzewa będą sadzone przede wszystkim w miejscu istniejących ubytków wzdłuż ulic, bądź w pasach zieleni, w miarę możliwości w równych rzędach, w odstępach 8-15 m. Zostaną w miarę możliwości ogrodzone, tak aby nie zostały zniszczone przez parkujące samochody i miały swobodne możliwości rozwoju.

Ponadto mieszkańcy Pragi Północ chcą stworzenia zielonych miejskich skwerów. Głównym założeniem projektu jest stworzenie terenów zielonych w bliskiej dla mieszkańców okolicy.

W budżecie obywatelskim zwyciężył także projekt, z którego zadowoleni będą młodsi mieszkańcy Pragi Północ. Na terenie sąsiadującym z plażą praską, przy ul. Wybrzeże Helskie, powyżej ul. Ratuszowej ma zostać stworzona ogólnodostępna, nieodpłatna strefa sportu - boiska do siatkówki plażowej, badmintona, disc golfa i tor do skim board z animacją (organizacja challenge w siatkówce, organizacja biegów ścieżką nadwiślańską, zapewnienie instruktorów i wypożyczalni sprzętów sportowych). Strefa powinna być otwarta w godzinach działania miejskiej plaży, w weekendy maja i czerwca i codziennie w okresie wakacji.

Wszystkie powyższe projekty łącznie będą kosztować ponad 485 tys. zł, z czego strefa rekreacyjna na plaży ok. 125 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY