REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Studenci architektury i naukowcy zadbają o zieleń w Krakowie

  • Autor: UM Kraków
  • 30 paź 2015 11:14
Studenci architektury i naukowcy zadbają o zieleń w Krakowie
fot. Fotolia

Studenci i naukowcy Politechniki Krakowskiej pomogą dbać o zieleń w Krakowie. Podpisano w tej sprawie porozumienie o współpracy z gminą Kraków.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Krakowa, głównym celem porozumienia jest współpraca w ramach działań służących poprawie stanu zieleni w mieście - przy wykonywaniu opracowań studialnych, badań, projektów i analiz,  a także przy realizacji prac semestralnych i dyplomowych studentów, poświęconych tematom wskazanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Udostępni on studentom materiały potrzebne do  wykonania takich opracowań, a także umożliwi przyszłym architektom krajobrazu odbywanie w jednostce miejskiej praktyk zawodowych i staży absolwenckich.

Umowa dotyczy także kooperacji przy organizacji konkursów studenckich i branżowych związanych z tematyką zieleni miejskiej, konsultacji autorskich programów nauczania, wspólnej organizacji kursów, konferencji i szkoleń dla kadr obu stron porozumienia, popularyzacji zawodu architekta krajobrazu w środowisku samorządowym i partnerów gospodarczych, a także wsparcia doradczego i eksperckiego ze strony pracowników Instytutu Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury PK. 

-  Nie da się odpowiedzialnie kształtować polityki dotyczącej zieleni miejskiej bez wsparcia merytorycznego. Takie fachowe wsparcie znajdziemy na Politechnice Krakowskiej - u jej naukowców i studentów - podkreślił po podpisaniu porozumienia Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.  - Mieszkańcy chcą coraz więcej zieleni w mieście, ale musi być ona właściwe kształtowana. W Krakowie dodatkowo musimy wziąć pod uwagę zabytkowy charakter wielu zespołów zieleni miejskiej. Bez wsparcia merytorycznego, byłoby nam trudno właściwie dbać o tę zabytkową zieleń.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY