REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stylowe balustrady na bydgoskich mostach

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 30 paź 2014 09:41
Stylowe balustrady na bydgoskich mostach
Montowanie stylowych balustrad na moście w Bydgoszczy, fot. bydgoszcz.pl

Trwa remont bydgoskich mostów i uliczek na Starym Mieście. Inwestycja jest warta blisko 10 mln złotych. Na moście Sulimy-Kamińskiego montowane są pierwsze stylowe balustrady - podaje oficjalny serwis miasta Bydgoszcz.pl

REKLAMA

Na moście J. Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy budowane są szerokie chodniki z granitowych płyt o wymiarach 50 x 50 cm. Jezdnia wykonana została natomiast z granitowej kostki. Zawężono ją do jednego pasa ruchu. Nośność obiektu nie uległa zmianie. Na koniec konstrukcja zostanie podświetlona. Po zachodniej stronie ul. Mostowej przewidziany jest ciąg pieszo-rowerowy. Obecnie toczą się prace związane z montażem stylowych balustrad oraz bogato zdobionych latarni. Mają one przypominać oryginalne elementy sprzed 100 lat. Ich wygląd został uzgodniony przez konserwatora zabytków, plastyka oraz przedstawiciela społecznej rady d.s. estetyki.

W ramach całego projektu trwa także rewitalizację kolejnych ulic na terenie Starego Miasta. Równy estetyczny bruk i obniżone krawężniki układane są obecnie na ul. Farnej i Mostowej. Z końcem tego tygodnia będzie można korzystać także z ulicy Farnej i mostu na ul. Ku Młynom.

W listopadzie ruszy natomiast przebudowa mostu na jazie w ciągu ul. Tamka. Od 03.11.2014 będzie on zamknięty dla ruchu pieszego i kołowego. 

Więcej informacji na: bydgoszcz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY