REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szczecinek: sprzedaż stulecia i plany nowoczesnego ośrodka obróbki drewna

  • Autor: UM Szczecinek, T. Szczuk
  • 27 cze 2014 11:20
Szczecinek: sprzedaż stulecia i plany nowoczesnego ośrodka obróbki drewna
fot. UM Szczecinek, T. Czuk

Jak poinformował UM w Szczecinku działki w Specjalnej Strefie Ekonomicznej zostały sprzedane. Kupujący, czyli firma Kronospan BS planuje na tym terenie wybudować nowoczesny, w pełni zautomatyzowany, ośrodek obróbki drewna.

REKLAMA

O sprzedaży terenów inwestycyjnych znajdujących się w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej mówiło się już od wielu lat. To jedno z największych wyzwań gospodarczych miasta i całego regionu.

Wczoraj udało się te plany zrealizować. W sali obrad szczecineckiego ratusza komisja przetargowa składająca się z przedstawicieli UM Szczecinek oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., oficjalnie otworzyła ofertę zakupu działek przy ulicy Waryńskiego, jaka w trybie ogłoszenia przetargowego wpłynęła do szczecineckiego magistratu.

Zakładem, który zainteresowany jest kupnem przeszło 32 hektarów terenów inwestycyjnych, okazała się firma Kronospan BS z Poznania. Złożona przez poznański zakład propozycja kupna wyniosła 13 milionów 66 tysięcy 880 złotych netto.

Zgodnie ze złożonymi przez kupującego deklaracjami firma Kronospan BS zamierza na tym terenie wybudować nowoczesny, w pełni zautomatyzowany, ośrodek obróbki drewna. Nabywca planuje w terminie do 30 czerwca 2019 roku  zainwestować w tym miejscu przeszło 62 miliony złotych z możliwością podwyższenia nakładów finansowych na cele inwestycyjne do 90 milionów złotych. To z pewnością największa sprzedaż nieruchomości w dziejach Szczecinka i bardzo ważne wydarzenie w jego życiu gospodarczym.

Stronom pozostało 60 dni na podpisanie aktu notarialnego, finalizującego umowę sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY