REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szklana architektura obiektów sportowych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 lip 2014 09:23
Szklana architektura obiektów sportowych
Basen Olsztyn, fot. NSG Group
Szklana architektura obiektów sportowych
Szklana architektura obiektów sportowych
Szklana architektura obiektów sportowych
Szklana architektura obiektów sportowych
Szklana architektura obiektów sportowych

Szkło jest często wykorzystywane w basenach i parkach wodnych, wymagającej zastosowania materiałów zapewniających bezpieczeństwo a jednocześnie odpowiadających wysokim wymaganiom estetycznym i użytkowym − mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej w NSG Group.

REKLAMA

Miejskie pływalnie i ich oferta rekreacyjna stanowią pełnowartościową alternatywę dla wypoczynku na łonie natury, szczególnie dla osób spędzających wakacje w mieście. Oryginalne bryły nowoczesnych basenów zachwycają kształtem, kolorystyką i fakturą. Charakterystyczna dla tego typu obiektów duża ilość przeszkleń umożliwia wkomponowanie budynków w otaczającą przestrzeń, a szklane dachy i fasady pozwalają użytkownikom na ciągły kontakt z otoczeniem. - Oszklone części obiektów znakomicie sprawdzają się w miejscach o wysokiej wilgotności, są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości, a także pozwalają doskonale doświetlić wnętrza naturalnym światłem. Stosowane w basenach szkło może spełniać wysokie wymogi energooszczędności i chronić przed hałasem - Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej w NSG Group.

Na mapie obiektów rekreacyjnych w Polsce można znaleźć kilkanaście basenów zrealizowanych z użyciem szkła marki Pilkington. Wśród nich znajdują m.in. się takie obiekty jak: Termy Maltańskie w Poznaniu, Aquapark Suwałki i Basen Akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Widne i komfortowe pływanie

Kryte baseny to obiekty całoroczne, dlatego do przeszkleń tego typu inwestycji należy wybierać szkło, które sprawdzi się zarówno w okresie letnim, jak i w okresie zimowym. W szklanych fasadach basenów w Olsztynie i Suwałkach zastosowano szyby zespolone Pilkington Insulight™ Sun, łączące wysokie parametry ochrony przed słońcem i dobrą izolacyjność cieplną z wysoką przepuszczalnością światła. Użyte tu wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne Pilkington Suncool™ 50/25 chroni wnętrza przed nadmiernym przegrzewaniem się, ograniczając ilość energii niezbędnej do klimatyzacji basenów w okresie letnim. Jednocześnie, właściwości niskoemisyjne tego szkła zapobiegają utracie ciepła do otoczenia, zmniejszając zapotrzebowanie na ogrzewanie dużych powierzchni krytych pływalni w chłodniejszych miesiącach. Wybór szkła o wysokiej przepuszczalności światła pozwala doświetlić wnętrza basenów naturalnym światłem.

W otoczeniu szkła – bezpiecznie i stylowo

W obiektach publicznych o dużym natężeniu ruchu, jakimi są aquaparki i miejskie pływalnie, bezpieczeństwo użytkowników jest jednym z najważniejszych aspektów projektowych. Wielkoformatowe przeszklenia basenów muszą być odporne zarówno na przeciążenia, jak i przypadkowe rozbicie. Zastosowanie w basenach w Olsztynie i Suwałkach bezpiecznego szkła laminowanego Pilkington Optilam™ o grubości 6,6 mm i 8,4 mm, pozwoliło spełnić wymagania bezpieczeństwa w klasie 1(B)1 i wymagania ochrony w klasie P2A. Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania folii PVB w szkle laminowanym jest podwyższona izolacyjność akustyczna pomieszczeń pływalni.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY