REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szkło na elewacji bydgoskiego dworca projektu Allplan

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 21 maj 2015 13:05
fot. UM Bydgoszcz

Co nowego słychać na budowie dworca w Bydgoszczy? Wraz z ociepleniem budynku rozpoczęły się pierwsze prace przy elewacji obiektu. Szklone są pierwsze fragmenty budynku. Na fasadzie pojawią się też panele z betonu architektonicznego. Wykonawcą prac jest Budimex.

REKLAMA

Nowy dworzec w Bydgoszczy tworzyć mają przede wszystkim dwa budynki. Odrestaurowana została już elewacja dworca wyspowego. Wyróżnia się on licznymi zdobieniami, odtworzonym dwuspadowym dachem oraz wieżami. Biało-beżowo kolorystyka nadaje mu elegancji.

Z kolei nowy obiekt od strony ul. Zygmunta Augusta ma być nowoczesnym budynkiem o ascetycznej elewacji. Będą ją tworzyć przede wszystkim przeszklenia oraz panele z betonu architektonicznego. Dodatkowo w nowej bryle zaprojektowano prześwit. Idąc ulica Dworcową w kierunku dworca widać przez niego zabytkowy budynek dworca wyspowego.

Jak podaje bydgoski portal miejski, na dworcu wyspowym trwają prace instalacyjne oraz wykończeniowe. Zacznie on funkcjonować prawdopodobnie już w wakacje. Funkcjonować mają tam przede wszystkim biura. W III kwartale powinny zakończyć się też prace na dwóch najniższych kondygnacjach budynku głównego gdzie funkcjonować mają kasy biletowe i informacja dla podróżnych.

Inwestorem jest PKP S.A. Spółka Allplan z Bydgoszczy zaprojektowała nowy dworzec kolejowy. Allplan przewidział szereg nowych rozwiązań funkcjonalnych dla osób niepełnosprawnych, w tym dla niewidomych i niedowidzących. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł.

Cały dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY