REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak będzie wyglądała muszla koncertowa w Radomiu

  • Autor: UM Radom
  • 27 paź 2015 11:54
Tak będzie wyglądała muszla koncertowa w Radomiu
Koncepcja muszli gotowa według Wojciecha Gęsiaka, fot. UM Radom

Gotowa jest koncepcja architektoniczna muszli koncertowej, która jeszcze w tym roku stanie w parku im. T. Kościuszki. Koncepcja została opracowana przez Wojciecha Gęsiaka i na jej podstawie zostanie przygotowany projekt. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, wykonawca przystąpi do pracy.

REKLAMA

Przetarg na opracowanie dokumentacji i samą budowę wygrała radomska firma Rosa-Bud, której propozycja opiewała na niespełna 679 tysięcy złotych. Budowa ma przyznane dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie do 800 tysięcy złotych.

Jak informuje oficjalny portal miejski Radomia, opracowana przez Wojciecha Gęsiaka koncepcja jest zgodna z tą, która 19 lat temu wygrała konkurs architektoniczny.

Bryłę muszli będzie stanowiła kamienna ściana kurtynowa okalająca scenę i stanowiąca z jednej strony podporę pod  stalową konstrukcję napinającą membranę dachu. Muszla ma mieć wymiary 12 x 8,3 m. przy wysokości 6,7 m. Plac przed sceną zostanie utwardzony i zostanie tam ustawionych 50 ławek.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą prac, budowa muszli koncertowej powinna się zakończyć do 19 grudnia br. - podaje oficjalny portal miejski Radomia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY