REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak wygląda teraz dworzec w Rabce – Zdroju

  • Autor: PKP S.A.
  • 12 gru 2014 15:41
Tak wygląda teraz dworzec w Rabce – Zdroju
Dworzec w Rabce - Zdroju, fot. PKP S.A.
Tak wygląda teraz dworzec w Rabce – Zdroju
Tak wygląda teraz dworzec w Rabce – Zdroju
Tak wygląda teraz dworzec w Rabce – Zdroju

Dworzec został gruntownie odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych i wymogów nowoczesnej obsługi podróżnych.

REKLAMA

PKP S.A. udostępniła 12 grudnia br. zmodernizowany obiekt pasażerom. - Prace trwały niecałe dwa lata. Dworzec został gruntownie odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Na parterze wydzielono przestrzeń dla podróżnych: poczekalnię, kasy oraz toalety – mówi Wojciech Rokicki, zastępca dyrektora departamentu inwestycji w PKP S.A.

Dawna poczekalnia wraz z kasami, część pomieszczeń na parterze oraz cała powierzchnia na piętrze została przygotowana dla biblioteki publicznej. Odnowiono zabytkowe elementy wnętrza, takie jak: trapezowy strop holu głównego, dwa mozaikowe witraże w półokrągłych oknach, drewnianą klatkę schodową, drewnianą zabudowę w holu głównym oraz dawne okienka kasowe i zlokalizowane przed nimi oryginalne stalowe elementy dawnego wystroju wnętrza. Skrzydła biblioteki w części piętrowej zostały połączone przeszkloną antresolą, z której roztacza się widok na cały hol główny.

Obie części dworca zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Wykonano szyb windowy wraz z podnośnikiem, którym można dostać się do piętrowej części biblioteki. W części dworcowej wykonano oznakowanie dla osób niewidomych i niedowidzących, przygotowano toaletę dla osób niepełnosprawnych oraz miejsca parkingowe.

Na dworcu znajduje się również toaleta dla matki z dzieckiem z przewijakiem. Remont objął ponadto wiatę peronową oraz teren przydworcowy.

Koszt prac wyniósł 2,5 mln zł netto. Wykonawcą była Firma Remontowo Budowlana „PROFES” Rafał Konieczny z siedzibą w Rabce - Zdroju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY