REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tamex rozbuduje za 12 mln zł stadion w Suwałkach

  • Autor: UM Suwałki
  • 10 paź 2014 13:05
Tamex rozbuduje  za 12 mln zł stadion w Suwałkach
fot. Fotolia

Firma Tamex wygrała przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Suwałkach. Umowa z miastem została już podpisana na realizację inwestycji, która ma zakończyć się do 31 sierpnia 2015 r.

REKLAMA

Tamex do 31 sierpnia 2015 roku ma zmodernizować stadion lekkoatletyczny w Suwałkach. Wartość całej inwestycji to blisko 12 milionów złotych. Trzydzieści dwa procent tej kwoty to dofinansowanie z Ministerstwa Sporty i Turystyki.

- Modernizacja Stadionu Lekkoatletycznego była konieczna. Dzięki dofinansowaniu z ministerstwa w wysokości 3,8 mln zł łatwiej nam będzie ją zrealizować – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie cały kompleks sportowy: stadion, boisko wielofunkcyjne i drogi dojazdowe. Wszystko będzie dostosowane do współczesnych międzynarodowych standardów – dodał.

Firma Tamex Obiekty Sportowe, która wygrała przetarg na budowę stadionu za swoją pracę otrzyma blisko 12 mln zł. Ta sama firma w Suwałkach zrealizowała już jeden projekt. Tamex wybudował płytę główną boiska na stadionie piłkarskim przy ulicy Zarzecze.

– 31 sierpnia 2015 roku to realny termin i myślę, że spokojnie zrealizujemy całą inwestycję w tym czasie – zapewnił Konrad Sobecki, Prezes Zarządu Tamex Obiekty Sportowe.

W ramach przebudowy powstanie nowa zadaszona trybuna o pojemności ponad 1000 miejsc siedzących. Pod trybuną będzie znajdować się bieżnia przeznaczona do rozgrzewki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY