REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Toruń będzie miał nową przystań sportów wodnych

  • Autor: UM Toruń
  • 30 lip 2015 15:06
Toruń będzie miał nową przystań sportów wodnych
Nowa przystań w Toruniu, dokumentację projektową opracowała Geotechnica w oparciu o koncepcję Mirosława Strzeleckiego, fot. UM Toruń
Toruń będzie miał nową przystań sportów wodnych
Toruń będzie miał nową przystań sportów wodnych
Toruń będzie miał nową przystań sportów wodnych

Rusza budowa nowej przystani sportów wodnych w Toruniu. Dokumentację projektową inwestycji opracowała firma Geotechnica w oparciu o koncepcję Mirosława Strzeleckiego z Zielonej Góry.

REKLAMA

29 lipca br. miasto podpisało umowę z wykonawcą, czyli Przedsiębiorstwem Budowlanym Prefabet - Białe Błota. Inwestycja będzie kosztowała 10 mln zł, ale połowę sfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przyznało Toruniowi 5 mln zł - informuje toruński magistrat.

Nowa przystań będzie obiektem wielofunkcyjnym, wolnostojącym, o nowoczesnej, rozczłonkowanej bryle bez podpiwniczenia. W części parterowej znajdą się hangary na łodzie wioślarskie i żeglarskie oraz szkutnie do naprawy sprzętu. Na parterze mieścić się będzie także ogólnodostępna marina z pomieszczeniami socjalno-sanitarnymi dla turystów, m.in. kuchnią i prysznicami, z których będą mogli skorzystać żeglarze i wioślarze pływających Wisłą. 

Druga część budynku będzie trzykondygnacyjna i pomieści biura, zaplecze sanitarne i szatniowe dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz pomieszczenia towarzyszące: sale odnowy biologicznej, zespół siłowni i ergometrów oraz salę konferencyjno – szkoleniową dla 60 osób wraz z zapleczem. W poziomie parteru we wschodniej części budynku trzykondygnacyjnego zostanie zaadaptowana istniejąca niecka basenu wioślarskiego.

Budynek będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych - dojścia piesze ukształtowane są w sposób umożliwiający dostęp osobom poruszającym się na wózkach z poziomu terenu.

Przy obiekcie zaprojektowano też parkingi na 31 miejsc łącznie oraz miejsce postojowe dla autokaru.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY