Trampoliny, huśtawki, linarium obrotowe - to Plac Zabaw przy AWFUD Bielany - 09-07-2014 09:46


Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie wraz z Urzędem dzielnicy Bielany jeszcze w październiku br. planuje wybudować Park trampolin na terenie AWF. Na obszarze o pow. 1500 mkw. znajdą się trampoliny i huśtawki, trampolina okrągła, bujak tuba, linarium obrotowe. Plac będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców, zarówno dzielnicy, jak i miasta.

Z atrakcji Placu Zabaw (pierwotna, robocza nazwa to Park Trampolin) będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Bielan, a także Warszawy, gdyż plac ten pomimo, że znajduje się na terenie AWF ma pełnić funkcje rekreacyjne z przewagą rekreacji czynnej, jako teren publiczny ogólnie dostępny - mówi Tadeusz Olechowski, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Bielany.

Na obszarze o pow. 1500 mkw, znajdzie się dla dzieci plac zabaw z trampolinami i huśtawkami, np. serpentyna – urządzenie wielofunkcyjne, trampolina okrągła, bujak tuba, linarium obrotowe, karuzela stojąca, karuzela wirująca, równoważnia linowa, piłka na linie, itp. 

Szacunkowy koszt budowy Placu Zabaw to 1 mln zł. Ukończenie budowy Placu Zabaw powinno nastąpić w 2015 r.

Oprócz oddanego terenu pod budowę Placu Zabaw AWF wykona także ogrodzenie wokół niego. Z kolei Urząd Dzielnicy Bielany już wykonał dokumentację projektową Placu Zabaw, a następnie zainstaluje urządzenia zabawowe i rekreacyjne, a także wykona bezpieczne nawierzchnie wylewane. Po zrealizowaniu inwestycji AWF zobowiązała się do utrzymania i konserwacji Placu Zabaw. 

Dokumentację projektową wykonała pracownia Zinowiec-Cieplik - Krajobraz i architektura.

- To czy uda się wybudować Plac Zabaw jeszcze w październiku br., zależy od procedury przetargowej. Jestem przekonany, że ten nasz wspólny projekt i znakomita współpraca da mieszkańcom wiele zadowolenia - mówi Tadeusz Olechowski.