REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ulica Rajska w Krakowie zyska nowe oblicze

  • Autor: krakow.pl
  • 12 lis 2015 09:07
Ulica Rajska w Krakowie zyska nowe oblicze
Wizualizacja ulicy Rajskiej, źródło: krakow.pl

Krakowski ZIKIT szuka wykonawcy, który wyremontuje chodnik wzdłuż ul. Rajskiej od strony Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Przy okazji przestrzeń publiczna zyska nową roślinność.

REKLAMA

Zgodnie z planem, w tym roku na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ma zostać wyremontowana część chodnika na odcinku od Karmelickiej do wejścia do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Prace będą polegały nie tylko na usunięciu starej nawierzchni i położeniu nowej - kamiennej. Po renowacji powstanie nowa przestrzeń dla pieszych, wyposażona w oświetlenie i małą architekturę. Zamiast wyschniętych sześciu drzew, które będą usunięte w ramach prac, nasadzona zostanie nowa roślinność - informuje oficjalny portal miejski krakow.pl.

Co ważne, na wyremontowanych chodniku zostaną zamontowane specjalne zabezpieczenia, by nie mogły tam wjeżdżać pojazdy.

W przyszłości przebudowa ciągu pieszego będzie kontynuowana w kierunku ul. Dolnych Młynów. Tam również, po remoncie chodnika nasadzana będzie roślinność, zmodernizowane będzie oświetlenie, będą ławki. Dzięki temu ulica Rajska będzie bardziej przyjazna dla pieszych.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY