REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ulica Rajska w Krakowie zyska nowe oblicze

  • Autor: krakow.pl
  • 12 lis 2015 09:07
Ulica Rajska w Krakowie zyska nowe oblicze
Wizualizacja ulicy Rajskiej, źródło: krakow.pl

Krakowski ZIKIT szuka wykonawcy, który wyremontuje chodnik wzdłuż ul. Rajskiej od strony Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Przy okazji przestrzeń publiczna zyska nową roślinność.

REKLAMA

Zgodnie z planem, w tym roku na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ma zostać wyremontowana część chodnika na odcinku od Karmelickiej do wejścia do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Prace będą polegały nie tylko na usunięciu starej nawierzchni i położeniu nowej - kamiennej. Po renowacji powstanie nowa przestrzeń dla pieszych, wyposażona w oświetlenie i małą architekturę. Zamiast wyschniętych sześciu drzew, które będą usunięte w ramach prac, nasadzona zostanie nowa roślinność - informuje oficjalny portal miejski krakow.pl.

Co ważne, na wyremontowanych chodniku zostaną zamontowane specjalne zabezpieczenia, by nie mogły tam wjeżdżać pojazdy.

W przyszłości przebudowa ciągu pieszego będzie kontynuowana w kierunku ul. Dolnych Młynów. Tam również, po remoncie chodnika nasadzana będzie roślinność, zmodernizowane będzie oświetlenie, będą ławki. Dzięki temu ulica Rajska będzie bardziej przyjazna dla pieszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY