REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Unikalny projekt w skali kraju

  • Autor: propertydesign.pl
  • 18 mar 2014 14:58
Unikalny projekt w skali kraju
II etap Promenady Wrocławskie, fot. Vantage Development
Unikalny projekt w skali kraju

Promenady Wrocławskie to unikatowy, wielofunkcyjny projekt, obejmujący ponad 15 hektarowy teren, oddalony o 3 km od rynku. Powstanie zabudowa miejska o funkcjach mieszkalnych, handlowych, usługowych, biurowych i hotelowych.

REKLAMA

Promenady Wrocławskie to kompleksowa aranżacja miejskiej przestrzeni - nowa dzielnica Wrocławia, składająca się z dziewięciu kwartałów zabudowy. Przedsięwzięcie, choć unikalne w skali Polski, wpisuje się w tendencje światowej rewitalizacji obszarów poprzemysłowych zlokalizowanych w centrach miast lub w ich pobliżu. Koncepcję architektoniczną opracowała międzynarodowa pracownia architektoniczno – urbanistyczna INVI pod kierownictwem Guy’a Perry’ego wyłoniona w wyniku międzynarodowego konkursu architektonicznego.

Projekt obejmuje zabudowę powierzchni w sąsiedztwie rzeki Odry i Kanału Miejskiego, z własnym nabrzeżem. Teren usytuowany jest w rejonie Śródmieścia, pomiędzy ul. Zakładową, dobiegającą do ul. Trzebnickiej, prowadzącej do centrum z kierunku północnego (wjazd do Wrocławia od strony Poznania) oraz ul. Rychtalską, dobiegającą do ul. Jedności Narodowej, prowadzącej do centrum z kierunku północno–wschodniego (wjazd do Wrocławia od strony Warszawy).

W I etapie, którego budowa rozpoczęła się w II kw. 2012r, w ofercie znajduje się ponad 240 mieszkań, II etap to już 450 mieszkań, których na obszarze Promenad Wrocławskich powstanie w sumie 2000. Powierzchnia biurowa będzie liczyła 80 000 mkw. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ASPA.

Stworzenie nowej dzielnicy Wrocławia to unikalny w skali kraju projekt, który powstanie na obszarze Przedmieść Odrzańskich, będących aktualnie atrakcyjną przestrzenią stolicy Dolnego Śląska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY