REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Urbanistyka, funkcjonalność oraz forma w jednym – nowa szkoła we Wrocławiu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 sie 2014 09:08
fot. Szkoła według koncepcji VROA Architekci i CH+ Architekci

Koncepcja VROA Architekci i CH+ Architekci wygrała konkurs Zarządu Inwestycji Miejskich na opracowanie założeń zespołu szkolno-przedszkolnego we Wrocławiu-Stabłowicach.

REKLAMA

Zdaniem jury, zaproponowana koncepcja najlepiej z wszystkich rozwiązuje trzy najważniejsze zagadnienia, tzn. urbanistykę, funkcje oraz formę.

 Propozycja przyjmuje klarowny układ funkcjonalny, w sposób czysty i konsekwentny dzieli na strefy przedszkola, szkoły oraz sportu.

 Konstrukcja układu komunikacyjnego obsługi klas oparta o jednostronne korytarze kreuje strefy wypoczynku o wysokim poziomie funkcjonalnym i przestrzennym oraz w prosty sposób rozładowuje zagęszczenie uczniów podczas przerw, co w tak dużej szkole jest atutem. Zaproponowany układ umożliwia również podział dzieci na grupy wiekowe.

 Na uwagę zasługuje również ciekawie rozwiązany hol wejściowy. Przestronny, dobrze doświetlony czytelnie łączy dwie strefy wejściowe, wewnętrzne atrium, jadalnie oraz strefę biblioteki i świetlicy, dzięki wykorzystaniu układu antresolowego. Otwarty układ szatni w holu daje możliwość kontroli i bezpieczeństwa dla uczniów szkoły.

 W ramach inwestycji powstanie przedszkole 8 oddziałowe z salą wielofunkcyjną dla 200 osób wraz z placem zabaw, szkoła podstawowa dla 1200 uczniów, w tym 44 sale lekcyjne, 4 pracownie komputerowe, biblioteka, sala gimnastyczna i sale gimnastyki korekcyjnej, świetlice, zewnętrzne tereny sportowe: boisko wielofunkcyjne z EPDM i do piłki nożnej ze sztucznej trawy, bieżnia ze skocznią, plac zabaw dla dzieci szkolnych, kuchnia z jadalniami dla przedszkola i szkoły.

 Zespół Szkolno-Przedszkolny powstanie w obrębie ulic Stabłowickiej, Głównej i Towarowej i ma kosztować ok. 50 mln zł. Budowa ma się rozpocząć w 2015 r. i potrwa dwa lata.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY