REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Urzędnicy chcą sprzedać zabytkową Halę Gwardii

  • Autor: tvnwarszawa.tvn24.pl
  • 02 paź 2015 14:23
Urzędnicy chcą sprzedać zabytkową Halę Gwardii
Na zdjęciu Hala Mirowska, fot. wikimedia.org

Właścicielem hali Mirowskiej zlokalizowanej tuż przy al. Jana Pawła II jest Społem. Druga hala stoi z tyłu - zwana jest halą Gwardii - od kilku lat stoi pusta i niszczeje. Urzędnicy nie mają pomysłu na halę i chcą ją sprzedać - informuje portal tvnwarszawa.tvn24.pl.

REKLAMA

Dzielnica Śródmieście przekonuje, że zainteresowanie obiektem jest "większe niż przypuszczano". Mateusz Dallali, rzecznik urzędu dzielnicy Śródmieście mówi, że było kilka zapytań i propozycji ze strony potencjalnych inwestorów. W tym tygodniu zgłosił się do burmistrza pewien zagraniczny przedsiębiorca, który byłby zainteresowany zagospodarowaniem Hali Gwardii - informuje tvnwarszawa.tvn24.pl.

Idealnie byłoby, gdyby halę, która od 1986 r. jest w rejestrze zabytków, odrestaurować i zrobić w niej targ z prawdziwego zdarzenia. Jednak, jak podaje tvnwarszawa.tvn24.pl, dla urzędników jest to wizja co najmniej dziwna.

W 2010 roku Stołeczny Konserwator Zabytków polecił właścicielowi wykonanie remontu w celu zabezpieczenia niszczejącej hali. Wykonano go w niewielkim zakresie obejmującym m.in. usunięcie samosiewów i zabezpieczenie części detalu architektonicznego. Większość wymaganych prac nie została dotychczas zrealizowana.

Kompleksowy remont zabytkowej hali urzędnicy szacują na ok. 10 mln zł. Co najistotniejsze w kontekście finansowym z wynajmu Hali Mirowskiej i terenu, na którym handlują kupcy do dzielnicy rocznie wpływa ok 4,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY