REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Vitaro zaprojektuje szkołę z mediateką na warszawskim Wawrze

  • Autor: propertydesign.pl
  • 18 cze 2015 13:22

Urząd Dzielnicy Warszawa-Wawer wybrał projekt zaproponowany przez pracownię Vitaro w przetargu na opracowanie dokumentacji kompleksu dydaktycznego.

REKLAMA

Planowana inwestycja obejmie budowę szkoły podstawowej, gimnazjum oraz mediateki.

Przedsięwzięcie powstanie na nieruchomości o powierzchni 9 tys. mkw. położonej w rejonie ulic Cyklamenów i Skalnicowej. Założenia przewidują oddanie do użytku szkoły podstawowej i gimnazjum
dla ok. 500 uczniów oraz przedszkola ze 125 miejscami.

W przedszkolu przewidziano 5 sal dziecięcych o powierzchni umożliwiającej ustawienie stolików do spożywania posiłków (dla 25 dzieci), rozstawienie 25 leżaków, odpowiednio dużą wolną przestrzeń do zabawy. Minimalna powierzchnia sali 65m2, przy każdej sali łazienka, pomieszczenie na leżaki i środki czystości. Sala rytmiczna/gimnastyczna z możliwością podziału na dwie mniejsze sale.

Założenia dla części Szkoła Podstawowa + Gimnazjum przewidują z kolei dwa oddziały w poziomie – 12 oddziałów SP + 6 oddziałów G (ok. 300 uczniów SP (max 327) + ok. 180 uczniów G (max 186).

Szkoła Podstawowa - w klasach I – III oddziały do 25-26 uczniów, od klasy IV 25-27 uczniów, podziały na grupy na języku obcym, zajęciach komputerowych. W gimnazjum klasy 27 – 28 osobowe – podziały na grupy: języki, informatyka, wf.

Sale do edukacji wczesnoszkolnej (klas I-III) będą w wydzielonej części szkoły.

Założenia dla mediateki przewidują: bibliotekę, czytelnię i czytelnię multimedialną: sama część biblioteczna będzie podzielona na 3 strefy (dla każdego etapu edukacyjnego), część multimedialna na ok. 20 stanowisk komputerowych, ogólnodostępnych. Wielofunkcyjna sala multimedialna umożliwi projekcję filmów, prezentacje oraz odgrywanie form teatralnych, zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem komunikacji wizualnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY