REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W centrum Łodzi powstanie nowa ulica

  • Autor: UM Łódź
  • 17 gru 2014 15:45
fot. UM Łódź

Między ulicami Kilińskiego a Nawrot przebiegnie nowa ulica. Architektonicznie nawiązywać ma do Łodzi przemysłowej. W nieopodal znajdującym się dawnym budynku resursy rzemieślniczej powstanie również przestrzeń publiczna, np. wystawiennicza.

REKLAMA

Między ulicami Kilińskiego a Nawrot przebiegnie nowa ulica, która skomunikuje ten kwartał z budowanym tam osiedlem. Droga ma powstać do końca przyszłego roku - podaje UM Łódź.

 - Odzyskujemy kolejny kwartał w centrum Łodzi. Inwestycja realizowana jest na podstawie porozumienia między miastem a deweloperem i to on finansuje budowę drogi. Będzie ona miała charakter wewnętrzny i dojazdowy do nowych budynków - powiedział Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu.

Droga będzie miała 400 metrów. Architektonicznie nawiązywać ma do Łodzi przemysłowej, a inwestor planuje postawienie przy niej stylowych mebli miejskich. Jednocześnie, w znajdującym się nieopodal dawnym budynku resursy rzemieślniczej powstanie przestrzeń publiczna, np. wystawiennicza.

Przebudowa kwartału ulic: Kilińskiego i Nawrot to początek szerszej strategii skomunikowania centrum Łodzi. W przyszłym roku dojdzie do kapitalnego remontu ul. Kilińskiego na odcinku od al. Piłsudskiego do dworca Łódź Fabryczna. W perspektywie lat 2014-2020 realizowane będą także inne inwestycje drogowe w kolejnych kwartałach. Zmianie ulegnie m.in. przejazd między ulicami Tuwima i Moniuszki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY