REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Łodzi rozkwitnie Park Stawy Jana

  • Autor: UM Łódź
  • 03 paź 2014 09:32
W Łodzi rozkwitnie Park Stawy Jana
Prace trwają, fot. UM Łódź

Do końca listopada popularne Stawy Jana przy ul. Rzgowskiej zmienią się nie do poznania. Pierwsze zmiany, najbardziej widoczne dla łodzian już nastąpiły.

REKLAMA

W ostatnim dniu września zakończono zadanie inwestycyjne pod nazwą „Rozkwit Parku Stawy Jana". W ramach tej inwestycji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi wybudował nowoczesny skate park wyposażony we wszystkie elementy, o których marzą miłośnicy jazdy na desce. Jest więc, miedzy innymi, quoter, spine transfer, barcelona bank, flat rail i wiele innych.

Również plac zabaw zostanie gruntownie zmodernizowany. Będą zainstalowane nowe atrakcje dla najmłodszych łodzian: piramida linowa, huśtawka bocianie gniazdo, statek. Teren placu zabaw zostanie ogrodzony i wyposażony w kosze na śmieci, ławki, parasole ze stolikami. Jest też przewidziane miejsce na grill.

Koszt tych modernizacji to blisko 340 tysięcy złotych.

Jak informuje łódzki magistrat to nie wszystkie prace. Jeszcze przed końcem listopada na Stawach Jana będą urządzone nowe ścieżki zarówno dla pieszych jak i rowerzystów, a także postawione znaki i elementy małej architektury. Akwen na „Stawach Jana" zostanie oczyszczony i odmulony, będą dokonane konieczne naprawy (umocnienia brzegów stawu, bystrotoku, murka oporowego w rejonie przystani), zostanie uzupełniony piasek na kąpielisku oraz wybudowany mostek na wyspę. Te prace pochłoną ponad milion złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY