REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W realizacji park, który stanie się wizytówką Radomia

  • Autor: UM Radom
  • 10 paź 2014 09:06
Park kulturowy Stary Radom: początek, fot. UM Radom

Radom rozpoczął pierwszy etap realizacji parku kulturowego nad Mleczną: MZDiK rozstrzygnął przetarg na budowę przedłużenia ulicy Odrzańskiej (Bulwar Północno-Zachodni) i połączenie ulicy Piotrówka z ulicą Jaworową (Bulwar Południowo-Wschodni). Park Doliny Rzeki Mlecznej to gigantyczne przedsięwzięcie w najstarszej części miasta obliczone jest na kilka lat.

REKLAMA

- To początek ogromnego przedsięwzięcia w najstarszej części miasta. Park Doliny Rzeki Mlecznej z czasem na pewno stanie się nie tylko ulubionym miejscem rekreacji Radomian, ale i prawdziwą jego wizytówką i atrakcją – mówi prezydent Andrzej Kosztowniak.

Najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez MZDiK przetargu złożyła radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana o wartości 3 mln 565 tys.  525 zł - podaje radomski magistrat.

O to zamówienie starało się w sumie siedmiu wykonawców między innymi z Radomia, Kielc, Włocławka i okolic Warszawy. Oferta Spółdzielni Rzemieślniczej Budowlana okazała się zdecydowanie najtańsza, pozostałe opiewały na kwoty od ponad 4 do ponad 5 milionów złotych.

Jak informuje radomski magistrat, pierwszy etap  tworzenia parku kulturowego w historycznej kolebce Radomia będzie polegał na budowie przedłużenia ulicy Odrzańskiej (Bulwar Północno-Zachodni) oraz połączenia ulicy Piotrówka z ulicą Jaworową (Bulwar Południowo-Wschodni). Planowana jest budowa jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego wraz  z wykonaniem ścieżek rowerowych i toru dla rolkarzy również o nawierzchni asfaltowej. Przyszłe bulwary będą oświetlone energooszczędnymi lampami typu LED. Wykonawca powinien zrealizować wszystkie roboty do końca czerwca przyszłego roku - podaje radomski urząd.

W parku docelowo zagęści się sieć ścieżek, powstaną także miejsca do aktywnego wypoczynku młodzieży i dorosłych, place zabaw dla dzieci, miejsca do grillowania, wybiegi dla psów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY