REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Śródmieściu brakuje przestrzeni dla sportów miejskich. Ten projekt to zmieni

  • Autor: UM Warszawa
  • 23 lip 2015 12:38
W Śródmieściu brakuje przestrzeni dla sportów miejskich. Ten projekt to zmieni
fot. Fotolia

Jednym ze zwycięskich projektów w ramach II edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie jest stworzenie Skweru Ratusz Arsenał.

REKLAMA

Skwer Ratusz Arsenał to projekt polegający na stworzeniu wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej w ścisłym centrum Warszawy, dostosowanej do oczekiwań mieszkańców i sportowców miejskich różnych dyscyplin (m.in. deskorolka, rolki, bmx, parkour, street workout, slackline i wiele innych) – stworzenie estetycznej i dostępnej przestrzeni atrakcyjnej dla osób o różnych umiejętnościach i zainteresowaniach.

Skwer ma znajdować się na niezagospodarowanym skwerze na północ od pl. Bankowego, wzdłuż ul. Władysława Andersa, przy budynku Arsenału Królewskiego.

Efektem projektu jest atrakcyjna aranżacja przestrzeni (nawierzchnie, architektura) dostosowana do oczekiwań mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem sportowców miejskich. Projekt powstaje dzięki współpracy mieszkańców, urzędników, profesjonalnych sportowców i projektantów doświadczonych w realizacji miejsc przyjaznych, atrakcyjnych, dostępnych i niedrogich.

W Śródmieściu brakuje przestrzeni dla sportów miejskich pomimo dużego zainteresowania nimi. Osadzenie tych dyscyplin w pobliżu węzła transportu publicznego gwarantuje dostęp w perspektywie bezpośredniego i dalszego sąsiedztwa, ale i wielu innych mieszkańców aglomeracji warszawskiej.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Realizacja dokumentacji projektowej wraz z wynagrodzeniami konsultantów merytorycznych i elektroniczną publikacją poradników projektowych - 50 tys. zł

Zaprojektowanie, wdrożenie i aktualizacja komunikacji internetowej przez czas trwania projektu (cały 2016) - 15 tys. zł

Prace budowlane zgodne z opracowanym projektem, wykonanie fizycznego systemu informacyjnego i zakup wyposażenia - 450 tys. zł

Całkowity koszt projektu: 515 tys. zł

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY