REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W stolicy powstał ośrodek Cites dla zwierząt zagrożonych wyginięciem

  • Autor: UM Warszawa
  • 09 paź 2014 12:47
fot. Fotolia

Nowo wybudowany Ośrodek Cites usytuowany jest w północnej części Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. 9 października br. został oficjalnie otwarty.

REKLAMA

Od kilkunastu lat Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie służy pomocą i daje schronienie zwierzętom zatrzymywanym przez Służby Celne, Policję i Straż Miejską. Są to ptaki i gady, głównie żółwie lądowe i wodne. Dużą grupę stanowią też duże węże (pytony i boa) jak również duże jaszczurki (warany i legwany).

– Bardzo się cieszę z otwarcia z ośrodka Cites w warszawskim zoo. Będzie on służył pomocą zwierzętom nie tylko z Warszawy i Mazowsza, ale całej Polski. Tym bardziej cieszę się, że tak wiele funduszy na budowę tego obiektu pochodziło z Unii Europejskiej – mówiła podczas otwarcia Centrum Cites Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Centrum gatunków Cites to nowoczesny obiekt zapewniający zwierzętom właściwą opiekę weterynaryjną i odpowiednie warunki przetrzymywania do czasu uregulowania ich stanu prawnego i znalezienia nowego domu. Centrum Cites jest w stanie przyjąć jednorazowo ok. 300 okazów z terenu całego kraju.

Wartość całkowita projektu wyniosła 3,3 mln zł, z czego 2,8 mln zł (85%) to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Ponadto, 10% wartości projektu finansowane było z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a wkład własny miasta stanowił 5% wartości całkowitej realizowanego przedsięwzięcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY