REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Warszawie powstanie Mazowieckie Centrum Kultury Medialnej

  • Autor: mazovia.pl
  • 13 sie 2015 14:09
fot. Fotolia

Mazowieckie Centrum Kultury Medialnej będzie nowym miejscem na mapie Warszawy, gdzie kultura, edukacja i sztuka filmowa przedstawiane będą w sposób nowoczesny, interaktywny i przystępny.

REKLAMA

W Mazowieckim Centrum Kultury Medialnej znajdzie się kino, ośrodek kulturalny, a amatorskie i profesjonalne zespoły artystyczne zyskają scenę do prób i wystawiania spektakli. Inwestycja będzie możliwa dzięki dotacji unijnej przekazanej przez samorząd województwa, kwota dofinansowania opiewa na prawie 2,5 mln zł, którą przyznano Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Całkowita wartość projektu to ok. 4,1 mln zł.

Centrum będzie sąsiadowało z Warszawską Szkołą Filmową, a jego działalność będzie różnorodna. Będą się tu odbywać warsztaty artystyczne i filmowe, festiwale filmowe i teatralne, przeglądy, spotkania z artystami z kraju i z zagranicy, koncerty, targi i wystawy. Powstanie tutaj także scena teatralna otwarta dla mazowieckich szkół oraz dla amatorskich i profesjonalnych zespołów artystycznych.

Zmodernizowane zostanie również kino „Elektronik” sąsiadujące z WSF, przy którym fundacja utworzy Dyskusyjny Klub Filmowy. Wykładowcy z Warszawskiej Szkoły Filmowej będą upowszechniać tutaj wiedzę o filmie – od klasyki po współczesność.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY