REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa bez barier architektonicznych

  • Autor: UM Warszawa
  • 08 lip 2014 09:35
Warszawa bez barier architektonicznych
Bariery architektoniczne to m.in. zbyt wysokie krawężniki, nierówne chodniki, brak pasów ostrzegawczych, fot. Fotolia

Milion złotych przeznaczyła Rada Warszawy na likwidację barier architektonicznych. Pieniędzy wystarczy na przemianę 200 miejsc utrudniających poruszanie się po mieście. Ma to nastąpić do końca 2014 r.

REKLAMA

W grudniu 2013 r. Rada m.st. Warszawy przyznała 1 mln zł na realizację projektu usuwania barier z przestrzeni miasta. Na początku 2014 r. Biuro Koordynacji Inwestycji Remontów w Pasie Drogowym Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z twórcami Warszawskiej Mapy Barier, Zarządem Dróg Miejskich i dzielnicami, dokonało weryfikacji 1100 lokalizacji barier architektonicznych.

W ramach tych prac dzielnice wskazały kolejne lokalizacje; w efekcie wybrano 200 miejsc, gdzie bariery są uciążliwe, ale jednocześnie łatwe i szybkie do likwidacji, tak aby bez konieczności prowadzenia kosztownych inwestycji uzyskać efekt – ułatwienie w poruszaniu się po mieście. To przede wszystkim zbyt wysokie krawężniki, nierówne chodniki, brak pasów ostrzegawczych. W tym roku zostanie zmodyfikowanych 200 pierwszych punktów. Najwięcej na Białołęce - 33 oraz na Mokotowie - 28. 

Na czerwcowej sesji Rada Warszawy przyjęła zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej – wśród pakietu inwestycyjnego mamy budowę urządzeń dźwigowych na wiadukt Mostu J. Poniatowskiego (lata 2017-18), pochylni przy kładce nad ul. Czerniakowską  przy Chełmskiej (lata 2017-18), wind przy przejściu podziemnym zlokalizowanym pod ul. Wolską/Kasprzaka w rejonie skrzyżowania z ul. Redutową (lata 2018-19), kładki pieszo-rowerowej łączącej Park Kępa Potocka z terenami Pasa Nadwiślańskiego (lata 2018-19).

Projekt Warszawska Mapa Barier powstał w 2011 roku, został przygotowany przez stowarzyszenie SISKOM we współpracy m.in. z Niezależnym Stowarzyszeniem Studentów UW, Stowarzyszeniem Moja Białołęka, Towarzystwem Przyjaciół Szalonego Wózkowicza oraz Fundacją MaMa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY