REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa Gdańska ma być miastem nad torami

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 sie 2014 10:12
Warszawa Gdańska ma być miastem nad torami
Przykładowa wizualizacja projektu Warszawa Gdańska, fot. Ghelamco
Warszawa Gdańska ma być miastem nad torami
Warszawa Gdańska ma być miastem nad torami

Warszawa Gdańska, jeden z ważniejszych projektów deweloperskich PKP S.A., wart jest ok. 2,2 mld zł. Prace nad nim przebiegają zgodnie z harmonogramem, poinformował na wczorajszej konferencji prasowej Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości.

REKLAMA

Projekt zakłada stworzenie nowej tkanki miejskiej, w której główną rolę będzie pełnił nowy Dworzec PKP. Cała inwestycja ma być prowadzona etapami. W  czerwcu 2013 r. spółka zaprosiła inwestorów do rokowań, zaś w kwietniu br. wybrała dewelopera odpowiedzialnego za realizację inwestycji. Jest nim konsorcjum prowadzone przez Ghelamco. Wstępne wizualizacje przygotowała pracownia Sud Architekt Polska.

Jarosław Bator poinformował, że obecnie trwają prace nad tym, aby komercjalizacja została prawidłowo przeprowadzona. W 2016 r. mają rozpocząć się prace budowlane na terenie.

Projekt obejmuje zabudowę obok torów, choć PKP chce zabudować również same tory. - Naszym celem jest zmieniać urbanistycznie miasta - mówił Bator podczas konferencji.

Zwrócił uwagę na to, że kolej nie powinna biec przez środek miasta. Jest to mało atrakcyjne zarówno pod względem estetycznym, jak i odczuwalnego hałasu przez mieszkańców. Jarosław Bator mówił, że to raczej dzieli, niż łączy. Spółce zależy, aby w takim przypadku chować tory kolejowe pod zabudowę. PKP w przypadku projektu Warszawa Gdańska chce stworzyć miasto nad torami.

Jarosław Bator przekonywał, że spółce zależy na stworzeniu jak największej ilości połączeń między Śródmieściem a Żoliborzem. Zwrócił też uwagę, że przy projekcie jest jeszcze wiele aspektów do rozstrzygnięcia. Przedstawione przez Ghelamco wizualizacje są wstępne. Bator mówił, że ostateczny projekt może się trochę różnić i jest cały czas w trakcie opracowywania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY