REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa: nowy oddział w Szpitalu Czerniakowskim

  • Autor: UM Warszawa
  • 03 lis 2014 10:26
fot. Fotolia

Nowy Oddział Wewnętrzny z 18 łóżkami składa się z 9 sal chorych z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi wyposażonymi w natryski, gabinetu diagnostyczno-zabiegowego, pokoju lekarskiego, pokoju pielęgniarki oddziałowej, zaplecza socjalnego. Oddział powstał w pomieszczeniach dawnej kuchni szpitalnej.

REKLAMA

- Rozwój bazy lecznictwa szpitalnego Warszawy jest istotny zwłaszcza w zakresie chorób wewnętrznych. Doskwiera nam deficyt łóżek internistycznych. Jest wiele powodów tej sytuacji. Dlatego dobrą wiadomością dla warszawiaków jest każdy pomysł na poszerzenie bazy szpitalnego leczenia internistycznego, który poprawia standard świadczonych usług. – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy na uroczystości  otwarcia nowego oddziału.

Dla nowego oddziału zakupiono m.in.: wielofunkcyjne łóżka elektryczne z wyposażeniem, aparaty USG, defibrylator, kardiomonitory, pompy infuzyjne i przepływowe, respirator, meble medyczne i biurowe  oraz zestawy komputerowe.

Koszt modernizacji z budżetu m.st. Warszawy - 2,7 mln zł, w tym zakup wyposażenia 1,3 mln zł.

Prace modernizacyjne w Szpitalu Czerniakowskim trwają od 2007 r., na które ratusz przekazał dotacje w kwocie 54,7 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY