REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa się zmieni - miasto zrealizuje ponad 600 projektów

  • Autor: PAP/Propertynews.pl
  • 08 lip 2015 21:18
Warszawa się zmieni - miasto zrealizuje ponad 600 projektów
Fot. Shutterstock

Projekt "Łąka kwietna", pasy rowerowe, plaże, uporządkowanie wału nadwiślańskiego, tereny rekreacyjno-wypoczynkowe czy siłownia plenerowa - to tylko część projektów, które mają być zrealizowane w ramach II edycji budżetu obywatelskiego. Najwięcej inwestycji zyska Mokotów.

REKLAMA

W głosowaniu warszawiacy zdecydowali, że w ramach II edycji budżetu obywatelskiego zrealizowane zostaną 622 projekty z ponad 2,3 tys. zgłoszonych. Koszt ich realizacji to ponad 50,4 mln zł. Wyniki głosowania przedstawił w środę wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak.

W tej edycji budżetu obywatelskiego do etapu głosowania dopuszczonych zostało 1464 projekty. Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w 2016 r., na ich realizację przeznaczono ponad 50 mln zł.

Mieszkańcy mogli wybrać dowolną liczbę projektów, jednak łączny koszt ich realizacji nie mógł być większy, niż kwota dostępna w wybranym obszarze i na poziomie ogólnodzielnicowym. Ogólna wartość zgłoszonych w tym roku projektów wyniosła 374 mln 880 tys. 798 zł, z czego realizowane będą 622 projekty za 50 mln 441 tys. 840 zł.

"Znowu najaktywniejsi byli rowerzyści, którzy zgłosili bardzo dużo projektów, pojawiły się również projekty związane z zielenią miejską. Największy projekt to prawie 1,5 mln zł na pasy rowerowe na Pradze Południe" - powiedział dziennikarzom Jóźwiak.

Przypomniał, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że będzie chciała zwiększyć stopniowo w ciągu dwóch lat pulę funduszy na budżet partycypacyjny do 100 mln zł. Miasto chce również w przyszłej edycji dać autorom projektów możliwość odwoływania się od decyzji odrzucających ich pomysł.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego najwięcej głosów (4 tys. 265) uzyskał projekt "Uzupełnienie sieci rowerowej na Pradze-Południe". Z kolei projekt "Łąka kwietna" będzie realizowany w 39 miejscach w stolicy.

Pełna lista projektów, które będą zrealizowane w 2016 r. jest dostępna na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl/.

Nie uwzględniając podziałów na obszary w samej dzielnicy, na Bemowie najwięcej głosów uzyskał projekt budowy ścieżki rowerowej i chodnika (2232 głosów) oraz pomysł "Bemowo bez komarów - wieża dla jerzyków na terenie Fortu Bema" (2199).

Na Białołęce największą popularnością cieszyły się pomysły "Tak dla plaży na Białołęce" (2039) i "Uporządkowanie wału nadwiślańskiego" (1908).

Zamontowanie ławek przy ciągu rowerowo-pieszym przy al. Reymonta (2373) oraz wybudowanie boiska szkolnego ze sztuczną nawierzchnią (2225) to dwa projekty, które uzyskały najwięcej głosów na Bielanach.

Z kolei na Mokotowie mieszkańcy najchętniej głosowali na projekty "Teren rekreacyjno-wypoczynkowy Górki Służewskie" (3394) i stworzenie siłowni plenerowej (3200).

Najwięcej głosów na Ochocie uzyskał pomysł "Nowości dla ochockich bibliotek" (1228) i "Kino plenerowe w Parku Wielkopolski" (1094).

Uzupełnienie sieci rowerowej na Pradze-Południe to zwycięski projekt w tej dzielnicy (4265), na drugim miejscu jest również koncepcja rowerowa, czyli przywrócenie ciągłości drogi rowerowej wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego pod mostem Poniatowskiego (4016).Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY