REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa: ten projekt zmienił całkowicie topografię ul. Widok

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 lip 2014 15:35
Warszawa: ten projekt zmienił całkowicie topografię ul. Widok
Mural na ulic Widok w Warszawie, fot. Maciej Kruger

Wyjątkowa praca powstała w przestrzeni publicznej Warszawy. Zabrzmi to może banalnie – ale czegoś takiego jeszcze nie było w stolicy.

REKLAMA

Artyści z Grupy Cyrcle skończyli swoją pierwszą pracę w Polsce. Przedstawia ona antyczny posąg kobiet w charakterystycznym dla duetu z Los Angeles stylu.

Cyrcle pochodzą z Los Angeles i obecnie stanowią jedno z najświeższych zjawisk w sztuce w przestrzeni publicznej. Przemierzają świat wzdłuż i wszerz, pokazując swoje prace od HonkKongu po Montreal, od Malmoe po Honolulu. Tworzą murale, grafiki, zdjęcia i filmy. W ich pracach zamierzchła przeszłość łączy się z nieokreśloną przyszłością. Czas nie istnieje, kruche są podstawy organizacji społeczeństwa, władza i siła bierze się z ludzkiej słabości. W swoich pracach nieraz przywołują antyczne posągi, które zderzają z nowoczesnym liternictwem, zaskakują świeżością kompozycji.

Artyści, którzy dopiero co pozostawili swoją prace na gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Malmoe, przyjeli zaproszenie do Warszawy poprosili o możliwość realizacji dwóch prac w Warszawie. Teraz pracują nad drugim dziełem – przy ul. Radzymińskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY