REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa: Tor Łyżwiarski Stegny zyska nową jakość

  • Autor: UM Warszawa
  • 26 cze 2014 09:17
Warszawa: Tor Łyżwiarski Stegny zyska nową jakość
Tor Łyżwiarski Stegny, fot. UM Warszawa, R. Motyl
Warszawa: Tor Łyżwiarski Stegny zyska nową jakość
Warszawa: Tor Łyżwiarski Stegny zyska nową jakość
Warszawa: Tor Łyżwiarski Stegny zyska nową jakość

Postanowione Tor Łyżwiarski Stegny zostanie zmodernizowany i zadaszony. Warszawa i Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczą na ten cel łącznie 40 milionów złotych.

REKLAMA

Dwadzieścia milionów złotych, tyle Warszawa przeznaczy na modernizację i zadaszenie Toru Łyżwiarskiego Stegny. Tyle samo na ten cel przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki. To pozwoli na całoroczne korzystanie z obiektu zarówno rekreacyjnie, jak i zawodowo w treningach łyżwiarzy szybkich.

Podczas briefingu prasowego, który odbył się 25 czerwca, na terenie obiektu przy ul. Inspektowej 1, Minister Sportu i Turystyki RP Andrzej Biernat oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie ogłosili decyzję o wykonaniu modernizacji oraz zadaszenia mokotowskiego toru.

- Chcemy zmodernizować tor łyżwiarski Stegny, żeby mógł służyć zarówno mieszkańcom Warszawy – rekreacyjnie, jak również sportowcom, którzy uprawiają łyżwiarstwo szybkie zawodowo. Modernizacja będzie przebiegać etapowo. W pierwszej fazie wykonana zostania hala lodowiska oraz przeprowadzony remont zaplecza – mówiła podczas spotkania z dziennikarzami Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Zadaszenie pełnowymiarowego toru łyżwiarskiego dla łyżwiarstwa szybkiego będzie kosztowało 40 milionów złotych. Połowa tej kwoty będzie wydatkowana z budżetu m.st. Warszawy.

- Warszawa jako jedyny samorząd złożyła konkretną ofertę współpracy w związku z planowaną budową krytego toru dla łyżwiarzy szybkich. Bardzo cieszę się, że w mieście w którym jest tak wielu sympatyków łyżwiarstwa powstanie tego typu obiekt – powiedział podczas briefingu Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki RP.

W ramach pierwszego etapu modernizacji, poza przykryciem obiektu, przewiduje się wykonanie niewielkiego remontu dotychczasowych pomieszczeń technicznych. W przyszłości przewidziana jest również rozbiórka istniejącego zaplecza i zastąpienie go nowym obiektem szatniowo-hotelowym, stanowiącym integralną część hali. Dodatkowo rozbudowane miałyby zostać trybuny oraz wykonany remont hali sportowej i kortów tenisowych. W ostatnim etapie inwestycji przewidziane jest całkowite zagospodarowanie terenu ośrodka Stegny wraz z wykonaniem nowych dróg, parkingów oraz nasadzeń zieleni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY