REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa: znamy zwycięskie projekty w budżecie obywatelskim

  • Autor: UM Warszawa
  • 14 lip 2014 09:34
Warszawa: znamy zwycięskie projekty w budżecie obywatelskim
fot. UM Warszawa

Poznaliśmy projekty w ramach budżetu partycypacyjnego, które będą realizowane w przyszłym roku. Oddać głos mógł każdy warszawiak.

REKLAMA

Wyniki głosowania poznaliśmy podczas konferencji na pl. Defilad. Dzięki tysiącom głosów zostaną zrealizowane projekty upiększające nasze miasto, czyniąc je bardziej atrakcyjnym.

 - Sukces warszawskiego budżetu partycypacyjnego to przede wszystkim Wasz sukces, sukces mieszkańców, którym serdecznie dziękuję za zainteresowanie oraz za udział w przedsięwzięciu. Przed nami teraz realizacja projektów wybranych przez mieszkańców. Ucząc się na tegorocznych doświadczeniach, rozpoczynamy również planowanie kolejnego budżetu, podsumujemy efekty, przyjrzymy się projektom. Na tej podstawie, ale także ocen i rekomendacji ekspertów i naszych partnerów podejmiemy decyzję co do przyszłego kształtu i kwoty przeznaczonej na kolejny budżet partycypacyjny. Dziś mogę powiedzieć, że chciałabym, aby w kolejnej edycji warszawiacy mieli do podziału większą kwotę - Hanna Gronkiewicz - Waltz, Prezydent m.st. Warszawy

W ramach budżetu partycypacyjnego do podziału było ponad 26 milionów złotych. Zgłoszonych zostało ponad 2200 projektów, do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1390 dotyczących 18 dzielnic Warszawy. Głosowało prawie 167 tys. warszawiaków.

Największe zainteresowanie wyborami projektów było w dzielnicy Ursynów, gdzie swoje głosy oddało aż 15,51 procent mieszkańców dzielnicy. Kolejnymi są Mokotów i Wawer. W sumie oddanych zostało 148 814 ważnych głosów. 42 113 osób głosowało w sposób tradycyjny, natomiast 106 701 oddało głosy przez Internet.

Co ważne, jeśli pierwsze projekty (z największą liczbą głosów) nie wyczerpały puli pieniędzy w danej dzielnicy, wówczas dobierany był do realizacji kolejny projekt, który mieścił się w ramach finansowych. Nie musiał to być trzeci, czy czwarty po głosowaniu, ale nawet szósty czy siódmy ze zgłoszonych. Ważne, żeby wystarczyło na niego pieniędzy.

Na Bemowie zwyciężył projekt m.in. modernizacja Parku Górczewska, na Białołęce m.in. modernizacja parku przy ul. Strumykowej, na Bielanach m.in. projekt bielańskiego placu zabaw w Parku Młocińskim, na Mokotowie m.in. otwarty plac zabaw na Sielcach, zagospodarowanie parku Dolina Służewiecka, na Ochocie m.in. budowa Parku Zachodniego - opracowanie projektu wykonawczego, Ochocka ścieżka neonowa, na Pradz Płn. m.in. miejska plaża "Rusałka", na Rembertowie m.in. b udowa sceny plenerowej z Domu Kultury "Wygoda", na Targówku m.in. utworzenie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego mieszkańców Targówka Fabrycznego, na Wawrze m.in. zagospodarowanie terenu przyległego do stawu Morskie Oko w Aleksandrowie itd. Lista zwycięskich projektów na stronie warszawskiego urzędu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY