REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawski Szpital dla Dzieci z aktem erekcyjnym

  • Autor: UM Warszawa
  • 24 paź 2014 09:18
Warszawski Szpital dla Dzieci z aktem erekcyjnym
Budowa budynku C szpitala od strony ul. Świętokrzyskiej, fot. UM Warszawa

Warszawski Szpital dla Dzieci przy ul. Kopernika wzbogaci się o nowoczesne skrzydło, w którym znajdą się m.in. blok operacyjny, sale rehabilitacji neurologicznej i izba przyjęć. W ścianę czterokondygnacyjnego budynku murowano akt erekcyjny.

REKLAMA

- Dzięki funduszom miasta Warszawski Szpital dla Dzieci jest modernizowany już od kilku lat – powiedział na uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy. Teraz jesteśmy na budowie całkiem nowego skrzydła, w którym będą świadczone usługi medyczne dla małych pacjentów na najwyższym poziomie - dodaje.

Jak podaje warszawski magistrat, powstający budynek składa się z czterech kondygnacji, na których będzie się mieścił, blok operacyjny, izba przyjęć, Ośrodek Dziennik Rehabilitacji Neurologicznej, dział farmacji, laboratorium i pracowania diagnostyki obrazowej. Budynek będzie zintegrowany ze historyczną częścią szpitala podziemnym przejściem.

Pierwsze prace inwestycyjne rozpoczęły się w szpitalu w 2010 roku. Przez ostatnie cztery lata zmodernizowano Ośrodek Dziennej Rehabilitacji Narządu Ruchu, Oddział Pediatryczny
i przychodnię przyszpitalną. Po zakończeniu obecnej budowy zostanie zmodernizowany główny budynek szpitala – część pałacowa. Przewidywany czas zakończenia całości prac to 2019 rok - podaje UM Warszawa.

Nowy budynek powstający w bliskim sąsiedztwie Krakowskiego Przedmieście łączy nowoczesność i wzornictwo okresu międzywojennego nawiązując zaokrąglonymi narożnikami do sąsiadujących kamienic. Całkowity koszt budynku C to 29 mln zł. Prace budowlane powinny się zakończyć wiosną 2015r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY