REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Westerplatte zyska tereny spacerowe

  • Autor: UM Gdańsk
  • 30 sty 2015 11:28
Westerplatte wzbogaci się o tereny spacerowe, fot. Fotolia

Projekt zagospodarowania terenu przewiduje nowe ścieżki, szatę roślinną, a także piaskowe „wyspy” o charakterze rekreacyjnym.

REKLAMA

Dwa lata temu wzdłuż brzegu Zatoki Bałtyckiej na Westerplatte Urząd Morski wybudował na promenadę, która cieszy się dużą popularnością. Jako uzupełnienie tej inwestycji zagospodarowane zostaną w tym roku tereny zielone, położone pomiędzy promenadą a Polem Bitwy Westerplatte. Projekt zagospodarowania terenu przewiduje nowe ścieżki, szatę roślinną, a także piaskowe „wyspy” o charakterze rekreacyjnym - podaje gdansk.pl

Większość prac będzie wykonana i sfinansowana (ok. 740 tys. zł) przez Urząd Morski, ponieważ teren objęty inwestycją znajduje się w tzw. pasie technicznym brzegu morskiego, podlegającym jego bezpośredniej administracji. Pozostałą część, w tym ścieżkę łączącą parking przy bazie promowej z promenadą sfinansuje Miasto (ok. 100 tys. zł).

Promenada powstała jako element umocnień linii brzegowej Westerplatte. Spacerując promenadą można podziwiać zarówno zabytki, jak i to, co się dzieje na Zatoce Gdańskiej. To dobre miejsce do obserwowania statków zmierzających do Portu Północnego, albo żaglowców wpływających w ujście Martwej Wisły, do starego, gdańskiego portu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY