REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Więcej czasu dla chętnych na zagospodarowanie terenu Warszawy Głównej

  • Autor: PKP
  • 16 lip 2014 11:21
Więcej czasu dla chętnych na zagospodarowanie terenu Warszawy Głównej
fot. Fotolia

PKP przesunęło termin składania ofert na zagospodarowanie terenu Warszawy Głównej z powodu dużego zainteresowania projektem wśród inwestorów.

REKLAMA

Trwa postępowanie wyboru inwestora dla zagospodarowania terenu niefunkcjonującego dworca Warszawy Głównej. PKP S.A., na prośby deweloperów, przesunęła termin składania odpowiedzi na zaproszenie do nich skierowane.

Decyzja o przesunięciu terminu wiąże się ze sporym zainteresowaniem inwestorów realizacją przedsięwzięcia. Ze względu na złożoność projektu, wielu z nich zwracało się do PKP S.A. z taką prośbą.

- W związku z dużym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów i oczekiwania z ich strony przesunęliśmy termin składania dokumentów na koniec lipca – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A. – Chcemy dać szansę wszystkim podmiotom i jednocześnie zwiększyć możliwości wyboru najlepszej koncepcji – dodaje.

Inwestycja przy Warszawie Głównej obejmować będzie realizację nowoczesnej zabudowy komercyjnej. Planowane jest przywrócenie ruchu kolejowego do stacji Warszawa Główna, stworzenie nowej przestrzeni związanej z działalnością komercyjną oraz integracja transportu publicznego.

Inwestor będzie miał do zagospodarowania 10 ha terenu położonego w centrum miasta. Szacowany koszt inwestycji może sięgnąć nawet 900 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY