REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wielka rewitalizacja Łodzi na starcie

  • Autor: UM Łódź
  • 08 lip 2015 11:27
Wielka rewitalizacja Łodzi na starcie
fot. Fotolia

Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie szczegółowych projektów rewitalizacji 8 kwartałów w centrum Łodzi. Rewitalizacja będzie realizowana kompleksowo na wybranym obszarze śródmieścia, obejmując szereg problemów, m.in. przestrzennych i infrastrukturalnych - podaje łódzki portal miejski.

REKLAMA

Łódź zamierza rewitalizować pierwsze 8 kwartałów z ponad 20. Oprócz remontów kamienic i ulic, Łódź zamierza postawić na tzw. rewitalizacja społeczna. Cztery kwartały mają już zapewnione współfinansowane z UE, która przeznaczyła na ten cel około 104 mln euro - podaje łódzki magistrat.

Miasto jest w procesie przygotowania rewitalizacji obszarowej. Do 11 sierpnia wykonawcy mają czas na złożenie swoich ofert, całościowych lub częściowych. Rozstrzygnięcie przetargu jest planowane na koniec września, a wybrani w kolejnych przetargach wykonawcy będą mogli rozpocząć prace remontowo-budowlane w połowie przyszłego roku. Całość działań rewitalizacyjnych w pierwszym etapie wymaga ponad miliarda złotych - informuje łódzki magistrat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY