REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wielkie zmiany w bydgoskim Parku Jana Kochanowskiego

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 15 gru 2014 16:04
Park J. Kochanowskiego, Bydgoszcz, fot. bydgoszcz.pl

Powstają nowe ścieżki w parku J. Kochanowskiego w Bydgoszczy. Ustawiane są także stylowe latarnie. Dzięki inwestycji park odzyska historyczny wygląd. W ostatnich tygodniach pracami objęta została południowa część parku. Rozbierane są tam stare asfaltowe nawierzchnie, zdemontowane zostały elementy małej architektury, które zostaną zastąpione nowymi. Prace mają zakończyć się do końca października 2015 roku.

REKLAMA

W ramach prac w pierwszym etapie przewidziano wykonanie ścieżek parkowych, oświetlenia i monitoringu, placu zabaw, montaż wyposażenia parku oraz szereg prac ogrodniczych. Będą nasadzone nowe drzewa, krzewy oraz wykonane zostaną kwietniki - informuje oficjalny portal miejski, Bydgoszcz.pl.

Zaplanowano także prace rewaloryzacyjne, które mają za zadanie uwypuklić istniejące walory historyczne i przyrodnicze oraz poprawić funkcjonowanie parku, zgodnie ze współczesnymi potrzebami mieszkańców. Zmiany układu komunikacyjnego, będącego szkieletem kompozycji parku, zostały zaprojektowane w oparciu o zachowane elementy i mają przywrócić, w miarę możliwości, pierwotny charakter, ze zwróceniem uwagi na zapewnienie wygody poruszania się po parku.

W projekcie pomyślano zarówno o najmłodszych, młodzieży, jak i osobach potrzebujących spokojnego, biernego wypoczynku. Zostanie przebudowany plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci, pojawią się też stoliki szachowe w pobliżu Filharmonii. Z uwagi na jego lokalizację w dzielnicy Bydgoszczy określanej mianem muzycznej, w nowych elementach zagospodarowania parku znajdziemy do tego nawiązanie, np. w części urządzeń zabawowych placu zabaw, drewnianym podeście umożliwiającym kameralne koncerty i opisów rzeźb kompozytorów usytuowanych w parku, umieszczonych na tabliczkach stylizowanych na pulpity na nuty i wzorze ułożenia nawierzchni inspirowanej klawiszami fortepianu w sąsiedztwie Filharmonii. Elementy wyposażenia (np. ławki, kosze, latarnie etc.) parku zostały zaplanowane z zapewnieniem jednolitego charakteru, zgodnego z jego historycznym charakterem.

Prace związane z odnową parku w centrum miasta rozpoczęły się w sierpniu tego roku. Całkowity koszt remontu wynosi prawie 4,5 miliona zł. 

Więcej informacji na bydgoszcz.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY