REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy kto zagospodaruje dworce w Mińsku Maz. i Koninie

  • Autor: PKP S.A.
  • 05 lut 2015 11:00
Wiemy kto zagospodaruje dworce w Mińsku Maz. i Koninie
fot. PKP S.A.

PKP S.A. i Xcity Investment podpisały umowy z inwestorem, z którym zrealizują nowe inwestycje. To Dekada Realty zagospodaruje tereny dworców w Mińsku Mazowieckim i Koninie.

REKLAMA

W Koninie i Mińsku Mazowieckim powstaną nowe dworce kolejowe. Będą nowoczesne i funkcjonalne oraz dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiektom będzie towarzyszyła zabudowa komercyjna, dzięki czemu całość utworzy tak zwane parki handlowe.

 Prace budowlane inwestor poprzedzi bardzo dokładnymi przygotowaniami, związanymi między innymi z opracowywaniem dokumentów planistycznych. Roboty rozpoczną się w 2016 lub 2017 roku i powinny trwać około 12 miesięcy. Na czas prac funkcje związane z obsługą podróżnych przejmą dworce tymczasowe.

Wartość inwestycji w Mińsku Mazowieckim to ok. 30 mln zł, natomiast w Koninie ok. 38 mln zł.

- Większość realizowanych obecnie projektów deweloperskich to inwestycje w dużych miastach. Jak widać, także mniejsze ośrodki cieszą się zainteresowaniem inwestorów. – mówi Maciej K. Król,  Prezes  Xcity Investment - W tego typu lokalizacjach również dysponujemy atrakcyjnymi terenami, których potencjał przez lata nie był wykorzystywany. Teraz, dzięki inwestycjom realizowanym wspólnie z deweloperami, chcemy tworzyć zupełnie nowe przestrzenie, odpowiadające potrzebom podróżnych i lokalnych społeczności. – dodaje.

Dekada Realty specjalizuje się w budowie obiektów handlowo-usługowych, głównie w mniejszych miejscowościach. Wcześniej zrealizowała m.in. 3 centra handlowe typu convenience połączone z dworcami autobusowymi. Obecnie jest właścicielem 10 galerii i centrów handlowych tego typu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY