REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wizjonerska propozycja przestrzeni komercyjnej

  • Autor: propertydesign.pl
  • 21 mar 2014 16:30
Falochrom, fot. Maka Studio

Za koncepcję modułowego pawilonu handlowego odpowiedzialne jest Maka Studio. Projekt będzie zrealizowany w Gdyni.

REKLAMA

Projekt otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Miasto Gdynia i Centrum Designu Gdynia. - Falochrom jest jak szkatuła wspomnień. Kupując pamiątki chcemy zachować choć odrobinę z miejsc i przygód, których doświadczyliśmy podczas wypraw. Takie drobiazgi zamykają w sobie pamięć z miejsca, z którego je przywieźliśmy - mówią o projekcie architekci z Maka Studio

To ciekawa propozycja przestrzeni komercyjnej z wieloma wariantami aranżacji wnętrza. -  Falochrom zamyka w sobie cząstkę Gdyni: ciepło drewna z molo w Orłowie, prostotę modernizmu, ciepły kolor piasku i łagodny kształt fal morskich. Wszystkie te doznania uzupełnia widok skierowany na gdyńskie panoramy: skwer, morze, bulwar nadmorski.. ostatnia widokówka przed powrotem do domu. Takie zaprojektowanie wnętrza pawilonu sprawia, że pamiątką będzie nie tylko przedmiot zakupiony, ale także ta atmosfera, klimat miejsca - podkreślają architekci.

Architekci w projekcie dążyli do tego, aby forma pawilonu nie narzucała się  miejskiej przestrzeni. - Pawilon jest funkcją uzupełniającą, dlatego zdecydowaliśmy się na użycie lustrzanej elewacji. Taki zabieg sprawi, że w każdym miejscu pawilon będzie dosłownie wtapiać się w miejsce nienachalną formą. Użycie odbijającego materiału miało również wydźwięk niematerialny: wchodząc do pawilonu z pamiątkami, po raz ostatni widzimy swoje odbicie na tle gdyńskiej panoramy, ostatnie zdjęcie z podróży - dodają architekci.

Projekt zostanie zrealizowany latem br. w Gdyni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY